A

19. JANUAR 2016 BLE DET HELT NYE NASJONALE KRIGSSEILERREGISTERET LANSERT PÅ NETTSIDEN www.Krigsseilerregisteret.no. REGISTERET "KRIGSSEILERE FRA AGDER 1939-1945" HAR SIDEN DA IKKE BLITT OPPDATERT VIDERE. DET VIL LIKEVEL LIGGE TILGJENGELIG PÅ STIFTELSEN ARKIVETS NETTSIDER FRAM TIL SOMMEREN 2017.

Krigsseilere fra Agder 1939-45 med etternavn på A

Abrahamsen, Abraham Jørgen, Lista, f.1.10.1920, Dekksgutt, Skip: M/S MOSTUN, D/S HERMOD

Abrahamsen, Abraham Mikal, Lista, f.18.6.1913, Styrmann, Skip: D/S ANNAVORE

Abrahamsen, Abraham, Lista, f., Maskinist, Skip: D/T KETTY BRØVIG

Abrahamsen, Albert A., Lista, Maskinist f.,.,.,, , Skip: D/S HERO, Marinen

Abrahamsen, Alf, Arendal, f.9.2.1912, Styrmann, Skip: D/S LØVAAS, D/S TORRIDAL, død 5.4.1945

Abrahamsen, Alf, Lista, f.18.4.1920, Smører, Skip: M/T ANDREA BRØVIG

Abrahamsen, Arne Hauge, Eide, f.19.7.1891, Matros, Skip:

Abrahamsen, Arne, Arendal, f.14.11.1918, Lettmatros, Skip: M/T THELMA

Abrahamsen, Arne, Landvik, f.1.5.1923, Matros/skytter, Skip: M/T THELMA, D/S SVERRE HELMERSEN

Abrahamsen, Arnold Torleiv, Spind, f.25.7.1914, Styrmann, Skip: D/S NOVASLI, M/S GABON

Abrahamsen, Arthur, Arendal, f.21.11.1910, Matros, Skip: M/T HERBORG, M/S ACADIA

Abrahamsen, Bjarne William, Fjære, f.2.6.1918, Motormann, Skip: M/S RAVNAAS

Abrahamsen, Emanuel, Lista, f.3.6.1922, Lettmatros, Skip:

 Abrahamsen, Erling Norman, Farsund, f.15.10.1921, Matros, Skip: M/S MÅGEN

Abrahamsen, Finn, Høvåg, f.7.7.1905, Skipsfører, Skip: D/S EL LAGO

Abrahamsen, Frank, Arendal, f. 4.8.21, Matros, Skip: S/S Bencas, M/T Bralanta, S/S Nordahl Grieg

Abrahamsen, Frank, Kristiansand, f.9.1.1920, Lettmatros, Skip: M/S BESS, D/S VESTA

Abrahamsen, Harald Emil, Lista, f.10.5.1915, Matros, Skip: D/S AUST

Abrahamsen, Isak Marius, Spind, f.3.4.1913, Matros, Skip: D/S CATE B.

Abrahamsen, Magne, Farsund, f.4.12.1907, Styrmann, Skip: M/S MOSDALE, M/S MOSTUN

Abrahamsen, Nils Gerhard (Kimestad), Søgne, f.24.9.1907, Jungmann, Skip: D/S SPERO, D/S PORT ANTONIO, D/S INGERFEM

Abrahamsen, Ole Johan, Vestre Moland, f.22.3.1895, Styrmann, Skip: D/S JERNFJELD, D/S AVANCE I

Abrahamsen, Ole Johan, Vestre Moland, f.9.5.1922, Styrmann, Skip:

Abrahamsen, Peder, Sør-Audnedal, f.6.9.1922, Matros, Skip: M/T ERLING BRØVIG, M/T STORAAS, M/S EMMA BAKKE

Abrahamsen, Roald, Fjære, f.21.11.1923, Lettmatros, Skip: M/T THELMA

Abrahamsen, Sverre Trygve, Sør-Audnedal, f.4.9.1924, Matros/skytter, Skip: D/S BENNESTVET, M/S SØRHOLT

Abrahamsen, Søren, Flekkefjord, f.13.12.1920, Matros/skytter, Skip: D/S SPIND, M/S ASTRID

Abrahamsen, Thorleif, Farsund, f.3.12.1909, Styrmann, Skip: D/S ACASTA, M/T GEFION

Abrahamsen, Thorvald (Nygård), Spind, f.23.10.1922, Lettmatros, Skip: D/S GEZINA, D/S PRIMO, D/S SANDVIKEN

Abrahamsen, Tønnes Andreas, Lista, f.27.11.1915, Styrmann, Skip: D/S SPURT

Abusdal, Olaf Berthinus, Øvrebø, f.30.5.1903, Fyrbøter, Skip: D/S INGER ELISABETH

Abusland, Torkel, Kristiansand, f.1.4.1914, Skipselektriker, Skip: M/T POLYCASTLE, M/S BRAGA

Ahugen, Arne ?, Arendal, f.24.5.1913, Motormann, Skip:

Akselsen, Christian Mikal, Hisøy, f.22.7.1919, Skipstelegrafist, Skip: D/S BERTHA BRØVIG

Akseth, Arnold, Kristiansand, f.4.10.1920, Matros/skytter, Skip: M/T THORSHØVDI, M/T EGDA, D/S BORGFRED

Albrektsen, Erik Kristian, Søndeled, f.12.5.1896, Motormann, Skip: 

Albretsen, Nicolai, Arendal, f.16.4.1899, Sjømann, Skip: D/S SIREHEI, død 2.7.1942

Alexandersen, Ole, Hisøy, f.19.4.1916, Stuert, Skip: D/T MARIT

Alfsen, Olaf, Risør, f.4.7.1907, Skipstelegrafist, Skip: D/S TABORFJELL

Almedal, Jørgen, Vennesla, f.1.11.1899, Matros, Skip: M/T RANJA

Almedal, Olav, Greipstad, f.17.11.1912, Maskinist, Skip: M/S EVINA

Ambjørnsen, Alf, Arendal, f.,.,.,, Skipsfører, Skip:

Ambjørnsen, Arthur Ambjørn, Dypvåg, f.30.4.1907, Styrmann, Skip: D/S TORUNGEN, død 26.2.1942

Ambjørnsen, Georg Anker, Dypvåg, f.5.4.1914, Skipstelegrafist, Skip: M/S FERNLANE

Amtedal, Finn Berg Olsen, Eide, f.2.6.1921, Motormann, Skip: M/T HERBORG, M/S TEMERARIE

Amundsen, Alf, Grimstad, f.9.12.1896, Styrmann, Skip: D/S EIKHAUG, D/S BUR, EMPIRE GOVERNOR

Andersen, Aksel Østerberg, Høvåg, f.22.1.1918, Maskinist, Skip: M/T POLYCASTLE

Andersen, Alf Harry, Dypvåg, f.25.5.1918, Styrmann, Skip: D/S VARANGNES

Andersen, Alf, Hisøy, f.22.5.1915, Matros, Skip: D/S SOLAAS

Andersen, Alf, Søndeled, f.25.3.1924, Dekksgutt, Skip: M/T ALAR, CHOCTAN, død 11.2.1945

Andersen, Alfred, Lillesand, f.16.9.1910, Motormann, Skip: M/T HERBRAND, M/S SØNNAVIND

Andersen, Anbart Nybo, Flosta, f.18.1.1916, Matros, Skip: M/T VARDAAS

Andersen, Anders Einar, Kristiansand, f.2.8.1899, Maskinist, Skip: D/S GOL, SLEPEBÅT KVÅSEFJORD

Andersen, Anders Kristoffer, Dypvåg, f.19.12.1879, Maskinist, Skip: D/S ASGERD, død 27.9.1940

Andersen, Anders, Tromøy, f.18.12.1918, Maskinist, Skip: M/S GURI, M/S RIGEL

Andersen, Andreas, Kristiansand, f.25.10.1896, Styrmann, Skip:

Andersen, Arvid Karlmann, Høvåg, f.11.5.1924, Byssegutt, Skip: M/T REGINA

Andersen, Birger Line, Vestre Moland, f.14.1.1907, Lettmatros, Skip: M/T SAGONA

Andersen, Bjarne August, Kristiansand, f.27.9.1911, Fyrbøter, Skip: D/S KAUPANGER

Andersen, Bjarne Normann, Holt, f.20.8.1920, Byssegutt, Skip: D/S ELISE

Andersen, Bjarne, Oddernes, f.16.8.1920, Matros, Skip: M/T INGER JOHANNE, død 15.10.1944

Andersen, Bjarne, Risør, f.16.11.1919, Matros, Skip:

Andersen, Carlberg Ansgar, Arendal, f.4.6.1901, Maskinist, Skip: D/S VIVA, D/S ISBJØRN, død 17.12.1944

Andersen, Christen Gunerius, Hisøy, f.16.6.1912, Styrmann, Skip: M/S VELOX, M/S TOULOUSE

Andersen, Einar Grunde, Fjære, f.21.12.1920, Maskingutt, Skip: M/T THORHILD

Andersen, Elling Johan, Eide, f.11.4.1892, Skipsfører, Skip: D/S POLYANA

Andersen, Erik Ingvald, Holt, f.10.12.1921, Maskingutt, Skip: M/T ELISE

Andersen, Erling, Mandal, f.6.6.1918, Motormann, Skip: M/S BREÑAS, M/S BAALBEK, M/S BRAGA

Andersen, Ferdinand Tore, Hisøy, f.17.12.1913, Styrmann, Skip: M/T EUROPE, D/S BRUSE JARL, D/S VEST

Andersen, Finn, Kristiansand, f.22.6.1922, Dekksgutt, Skip: M/T JENNY, M/T CHARLES RACINE

Andersen, Frits P.E.H. Junker, Fjære, f.8.10.1910, Motormann, Skip: M/S THELMA

Andersen, Georg Tangen, Randesund, f.16.3.1905, Matros/skytter, Skip: D/S CUBANO, M/S PRIMERO

Andersen, Gunleif, Arendal, f.4.2.1904, Maskinist, Skip: D/S AUDUN, D/S RINDA

Andersen, Gunvald Albert, Hisøy, f.27.6.1912, Styrmann, Skip: M/T ORA, D/T BUCCINUM

Andersen, Gustav Adolf, Arendal, f.19.8.1891, Matros, Skip: D/S SAMNANGER, død 21.12.1940

Andersen, Hans Andreas, Dypvåg, f.26.10.1910, Lettmatros, Skip: M/T KLØVEREN

Andersen, Hans, Holt, f.13.03.1877, Førstemaskinist, Skip: D/S FRODE, D/S AUDUN

Andersen, Hans, Tromøy, f.7.4.1901, Maskinist, Skip: M/S TENTO, M/T ORION

Andersen, Helge, Dypvåg, f.15.3.1919, Lettmatros, Skip:

Andersen, Jacques Christopher, Dypvåg, f.30.9.1914, Fyrbøter, Skip: D/S TOMMELITEN, D/S TORVANGER

Andersen, Jan, Arendal, f.25.1.1920, Sjømann, Skip:

Andersen, Jean Kjell, Dypvåg, f.2.1.1923, Dekksgutt, Skip: D/S BASEL, M/S STENSAAS

Andersen, Jens Haldor, Holt, f.20.6.1920, Fyrbøter, Skip:

Andersen, Jens, Søndeled, f.4.2.1923, Messegutt, Skip: M/T CHR. TH. BOE

Andersen, Jens Kristian Berg, Flosta, f.14.7.1893, Styrmann, Skip: D/S START, død 1.2.1940

Andersen, John Grefstad, Fjære, f.9.1.1917, Maskinist, Skip: M/T THORHILD

Andersen, John M., Eide, f.22.3.1929, Dekksgutt, Skip:

Andersen, Junker, Fjære, f.8.10.1918, Pumpemann, Skip: M/T THELMA

Andersen, Jørgen, Grimstad, f.12.2.1881, Styrmann, Skip: D/S LYSAKER V, død 3.7.1941

Andersen, Karl Arthur, Oddernes, f.2.4.1920, Dekksgutt, Skip: D/T MADRONO, D/S LISTO

Andersen, Karl Elis, Fjære, f.22.7.1917, Maskinist, Skip:

Andersen, Karl Johan, Kristiansand, f.21.3.1917, Fyrbøter, Skip: D/S ASGERD, D/S JELØ

Andersen, Karl Sandstrøm, Hisøy, f.26.2.1921, Sjømann, Skip:

Andersen, Karl Verner, Arendal, f.2.12.1922, Dekksgutt, Skip: D/S EDLE, D/S SPES

Andersen, Kasper, Lillesand, f.15.1.1912, Motormann, Skip: M/S WASHINGTON EXPRESS, M/T PAN SCANDIA

Andersen, Kristen Henry, Kristiansand, f.19.3.1914, Skipselektriker, Skip: M/S ANATINA, M/S VITO

Andersen, Kristian J., Flekkefjord, f.25.3.1908, Styrmann, Skip:

Andersen, Kurt Villiam, Oddernes, f.10.4.1920, Maskingutt, Skip: D/S HEKTOR

Andersen, Kåre Wilhelm, Grimstad, f.6.8.1918, Maskinist, Skip: H/B SUDRØY II

Andersen, Kåre, Arendal, f.,.,.1922, Smører, Skip: M/T ITALIA

Andersen, Leif Mangor, Hisøy, f.16.10.1915, Maskinist, Skip: D/S MARITH, D/S NORLAND, D/S Nortun, død 20.3.1943

Andersen, Leif, Austre Moland, f.8.12.1918, Maskingutt, Skip: M/T ALB..L.ELLSWORTH

Andersen, Leif, Dypvåg, f.16.4.1914, Lettmatros, Skip: D/T CRAWFORD ELLIS

Andersen, Mogens Albert, Grimstad, f.19.11.1918, Maskingutt, Skip: M/S THORDIS

Andersen, Nils Jørgen, Flosta, f. 30.7.1888, Skipsfører, Skip: M/T DAGEID

Andersen, Norval Arnold, Risør, f.4.5.1917, Donkeymann, Skip: D/S ELG

Andersen, Odd Anker, Landvik, f.13.5.1921, Fyrbøter, Skip: D/S VALØR

Andersen, Olaf, Arendal, f.8.3.1907, Skipsfører, Skip: D/S CEYLON, M/T EUROPE, M/T NUEVA ANDALUCIA

Andersen, Olaf, Tromøy, f.3.1.1905, Maskinist, Skip: M/T CHR. TH. BOE

Andersen, Olav Andre, Tromøy, f.,.,.,, Matros, Skip: M/S REINHOLT

Andersen, Olav, Arendal, f.26.8.1920, Fyrbøter, Skip:

Andersen, Oscar, Flosta, f.21.1.1894, Skipsfører, Skip: D/S VIVA

Andersen, Oskar, Kristiansand, f.2.4.1922, Messegutt, Skip: M/T REGINA, MARINEN

Andersen, Otto, Mandal, f.3.1.1914, Styrmann, Skip: M/S MOSFRUIT, M/S MOSDALE, M/T FERNCASTLE

Andersen, Peder Herbert, Dypvåg, f.1.5.1916, Matros, Skip: D/S NESTTUN, D/S TORVANGER

Andersen, Petter M., Grimstad, f.20.8.1897, Styrmann, Skip: M/S Gran, Fangenskap i Afrika

Andersen, Reidar Bjerke, Kristiansand, f.26.7.1917, Fyrbøter, Skip: LENTZ, D/S OLAF BERGH

Andersen, Reidar J., Søndeled, f.28.4.1916, Donkeymann, Skip: AMARIK

Andersen, Svend, Arendal, f.31.1.1916, Motormann, Skip: M/T PAN EUROPE, død 29.6.1942

Andersen, Sverre Hansteen, Kristiansand, f.9.4.1910, Fyrbøter, Skip: M/T ØSTHAV, M/S ARNA

Andersen, Theodor Andreas, Flosta, f.27.4.1908, Matros, Skip: M/T JOHN P. PEDERSEN

Andersen, Thomas Alfred, Flosta, f.19.4.1891, Sjømann, Skip: D/S START, død 1.2.1940

Andersen, Thomas Martini, Eide, f.27.11.1894, Skipsfører, Skip: M/T EGERØ

Andersen, Thorleif, Vennesla, f.17.4.1919, Motormann, Skip: M/T EVITA, M/S BELRAY

Andersen, Thorvald Severin, Kristiansand, f.11.12.1903, Lemper, Skip: D/S SALONICA

Andersen, Tiedemand, Tromøy, f.,.,.1912, Skipsfører, Skip: D/S MARITA

Andersen, Torleif, Arendal, f.21.7.1921, Lettmatros, Skip:

Andersen, Torleif, Eide, f.,.,.,, Matros, Skip: M/T ASTRELL

Andersen, Tormod, Fjære, f.,.,.,, Skipstelegrafist, Skip: M/S MOSFRUIT

Andersen, Trygve, Risør, f.8.12.1916, Smører, Skip: D/T ARTHUR W. SEWALL, M/T KOLLSKEGG

Andersen, Øyvind Kasper, Vestre Moland, f.24.11.1918, Matros, Skip:

Anderson, Jacques, Dypvåg, f.30.9.1919, Maskinist, Skip: M/T HALLANGER

Anderssen, Mikal Thoralf Bjørnestad, Lista, f.11.11.1915, Styrmann, Skip: M/T G.C. BRØVIG, D/S TRES

Andersson, Aksel William, Mandal, f.9.8.1919, Matros, Skip:

Andreassen, Agnar, Lista, f.,.,.,, Sjømann, Skip: D/S DEA

Andreassen, Alf Andreas, Lista, f.16.4.1920, Lettmatros, Skip: M/S MOSTUN

Andreassen, Alf Kaare, Vestre Moland, f.5.1.1920, Motormann, Skip: M/T STIKLESTAD, D/S RIO NOVO

Andreassen, Alf Severin, Fjære, f.5.10.1906, Stuert, Skip: M/S SCEBELI, M/T EGERØ

Andreassen, Alf, Vestre Moland, f.,.,.,, Maskinist, Skip: M/S PLEASANTVILLE

Andreassen, Alfred, Arendal, f.8.6.1917, Skipselektriker, Skip:

Andreassen, Alfred, Flekkefjord, f.23.8.1914, Lettmatros, Skip:

Andreassen, Alv Torstein, Farsund, f.2.12.1909, Skipsfører, Skip: D/S LILLEMOR, S/S LAKE TRAVERSE

Andreassen, Andreas, Flekkefjord, f.31.12.1911, Skipselektriker, Skip: M/S GEISHA, M/S BONNEVILLE

Andreassen, Anton (Dalholt), Vestre Moland, f.14.10.1892, Styrmann, Skip: D/S CETUS, D/S BOLETTE, død 16.4.1941

Andreassen, Arne K., Risør, f.23.3.1908, Styrmann, Skip: M/T ASTRELL

Andreassen, Arnold Alexander, Lista, f.14.8.1914, Matros, Skip: M/S VANSØ, død 26.5.1940

Andreassen, Eilif Bernhard, Vestre Moland, f.17.7.1908, Maskinist, Skip: D/T MADRONO

Andreassen, Erling Tormod, Fjære, f.21.8.1911, Stuert, Skip: M/S TENNESSEE

Andreassen, Evald, Lista, f.18.07.15, Maskinist, Skip:

Andreassen, Gustav (Stave), Lista, f.30.9.1917, Lettmatros, Skip: D/T TORBORG

Andreassen, Hans Argentino, Søgne, f.8.4.1889, Skipsfører, Skip: D/S SPERO

Andreassen, Hans Egil, Farsund, f.26.11.1890, Skipsfører, Skip: M/T G. C. BRØVIG, død 12.2.1942

Andreassen, Hans Lunde, Lista, f.28.8.1903, Styrmann, Skip: D/S BORGFRED

Andreassen, Hans Torvald, Kristiansand, f.1.10.1903, Styrmann, Skip: M/T SEIRSTAD, D/S NYCO

Andreassen, Hans, Farsund, f.1882, Maskinist, Skip:

Andreassen, Henrik Gotfred, Flosta, f.21.11.1907, Båtsmann, Skip: M/T STORAAS, M/S TOLEDO

Andreassen, Johan, Lista, f.,.,.,, Sjømann, Skip: D/S DEA

Andreassen, Johannes, Tvedestrand, f.8.5.1916, Båtsmann, Skip: M/T ATLANTIC

Andreassen, John M., Arendal, f.26.11.1904, Skipsfører, Skip: M/T ATHENE

Andreassen, John Smith, Lista, f.20.5.1908, Styrmann, Skip: D/S ODDA

Andreassen, Karl Magnus, Fjære, f.1.9.1918, Lettmatros, Skip: M/T ARENA

Andreassen, Kristian Stray, Lista, f.15.8.1913, Styrmann, Skip: D/S RYGJA

Andreassen, Ludvig Imanuel, Søgne, f.15.1.1883, Skipskokk, Skip: D/S SIGURD HUND

Andreassen, Magnus, Arendal, f.25.12.1919, Matros, Skip: M/S SØRHOLT

Andreassen, Ole Fagernes, Fjære, f.24.10.1919, Motormann, Skip: M/S THELMA, M/S KARMT

Andreassen, Oskar Barth, Fjære, f.8.12.1909, Motormann, Skip: M/T NUEVA ANDALUCIA

Andreassen, Otto Amandus, Lista, f.15.1.1907, Motormann, Skip: M/S NORBRYN, D/S CADMUS

Andreassen, Otto Solberg, Arendal, f.4.8.1918, Dekksgutt, Skip: M/T FJORDAAS

Andreassen, Ove Sofus, Arendal, f.11.5.1912, Motormann, Skip: M/S BRITSK COLUMBIA

Andreassen, Peder, Øyestad, f.27.10.1895, Maskinist, Skip: M/T HAVPRINS

Andreassen, Severin, Kristiansand, f.1882, Maskinsjef, Skip: D/S FAR

Andreassen, Sverre, Lista, f.,.,.,, Maskinist, Skip:

Andreassen, Thorvald, Dypvåg, f.10.1.1903, Styrmann/telegrafist, Skip: M/T SEIRSTAD, D/S NYCO, M/T FENRIS

Andreassen, Trygve Reinhard Andreas, Lista, f.12.12.1895, Styrmann, Skip: D/S LØVSTAD

Andresen, Karl Aksel, Søgne, f.10.10.1922, Skipskokk, Skip: M/S SKJELBRED, D/S VIVA, M/T SOLØR

Andresen, Karl Johan, Vennesla, f.14.8.1917, Lemper, Skip: D/S ASTRA, D/S HALSE

Andresen, Ove Ragnar, Vennesla, f.14.8.1915, Motormann, Skip: M/T HARRY G. SEIDEL, død 29.4.1942

Andresen, Rolf, Kristiansand, f.12.7.1905, Styrmann, Skip: D/S MARLY, død 15.8.1940

Angell, Olav Elborg, Kristiansand, f.,.,.,, , Skip:

Anstensen, Kristian, Fjære, f.11.10.1907, Båtsmann, Skip: M/T EVITA

Antonsen, Andreas S., Froland, f.,.,.,, Matros/skytter, Skip: MARINEN

Antonsen, Johan Anton, Høvåg, f.20.7.1913, Skipsfører, Skip: H/B SOUTHERN ISLAND

Apall-Olsen, Ansgar, Dypvåg, f.,.,.,, Skipsfører, Skip: M/T VAV

Apall-Olsen, Edvin, Dypvåg, f.17.12.1893, Skipsfører, Skip: M/T KOLLBJØRG, død 24.1.1943

Araldsen, Finn, Flosta, f.10.5.1914, Styrmann, Skip: M/T HØEGH HOOD

Aresen, Arne, Vestre Moland, f.13.1.1913, Styrmann, Skip: M/T FJORDAAS[1]

Ariansen, Finn, Mandal, f.4.6.1920, Marinen, Skip: HMNoS ACANTHUS

Arnesen, Birger, Søgne, f.10.8.1915, Styrmann/telegrafist, Skip: D/T ACASTA, VIGRA

Arnesen, Reidar, Austre Moland, f.5.11.1905, Styrmann, Skip: M/T BRITANNIA

Arntsen, Eivind Johan, Vestre Moland, f.12.12.1912, Maskinist, Skip: M /T THORDIS,

Arntsen, Gunnar, Hisøy, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Arntsen, Odd, Flekkefjord, f.1916, Maskinist, Skip:

Arntsen, Severin Nikolai, Tveit, f.31.12.1913, Smører, Skip: M/S ANATINA, M/S ROSEVILLE

Arntzen, Arnold, Høvåg, f.24.11.1898, Styrmann, Skip: D/T MADRONO

Arntzen, Kristian Jost, Høvåg, f.30.10.1896, Skipsfører, Skip: D/T ARTHUR W. SEWALL, M/T MOSLI

Asbjørnsen, Randulf, Arendal, f.4.1.1923, Matros, Skip: D/S LØVAAS, M/S BRAMORA, død 8.9.1943

Asdal, Carsten Laurwine, Arendal, f.2.11.1912, Matros, Skip: D/S BIRK, D/S HALSE

Askildsen, Anskar, Lillesand, f.23.10.1914, Styrmann, Skip: M/T REGINA, D/S GRADO

Askildsen, Edvin Reinholt, Mandal, f.9.4.1922, Messegutt, Skip: D/S LISTO, D/S BETTY

Askildsen, Roy  Thomas, Eide, f.17.4.1924, Motormann, Skip: M/T POLYCASTLE, M/S MOSDALE

Askildsen, Roy Thomas, Eide, f.24.5.1898, Styrmann, Skip:

Aslagsen, Aksel Gunerius, Arendal, f.29.1.1899, Fyrbøter, Skip: D/S TORATRE, D/S NINA

Aslaksen, Alf, Arendal, f.7.1.1902, Maskinist, Skip: M/S VELOX

Aslaksen, Alf, Flosta, f.7.6.1902, Maskinist, Skip: M/S VELOX

Aslaksen, Alfred Berg, Høvåg, f.10.8.1916, Matros, Skip: P/S NORGE, død 9.4.1940

Aslaksen, Aslak Karl Theodor, Stokken, f.1.12.1905, Skipselektriker, Skip: M/S FJORDAAS,

Aslaksen, Olav Arnold, Arendal, f.7.11.1911, Styrmann, Skip: D/S TAKSTAAS

Aslaksen, Sigurd P., Fjære, f.22.10.1897, Matros, Skip: H/K KOSMOS

Aslaksen, Thorleif Kristian, Tromøy, f.20.5.1919, Matros, Skip: S/S NORTUN, død 16.3.1942

Aslaksen, Walter, Stokken, f110.11.1919 , Skip:

Aslesen, Hans, Kristiansand, f.20.5.1918, Matros, Skip: M/S TENNESSEE

Aslesen, Torleif, Kristiansand, f.3.6.1920, Matros/skytter, Skip: D/T MADRONO

Astrup, Rasmus P., Lillesand, f.5.9.1915, Styrmann, Skip: S/S BIRK, M/T B.P. NEWTON, M/T SOLØR

Augensen, Oskar T.W., Kristiansand, f.,.,.,, Marinen, Skip:

Aunevik, Peter Berntsen, Lyngdal, f.10.4.1916, Stuert, Skip: D/S BORGFRED

Aursland, Sverre, Stokken, f.18.10.1913, Styrmann, Skip: M/T DAGHILD, M/T CHR. TH. BOE

Ausland, Erling N?, Risør, f.3.1.1905, Fyrbøter, Skip: D/S SPERO

Ausland, Petter, Kristiansand, f.9.10.1907, Skipsfører, Skip: D/S ØSTKYST, D/S STORESAND

Austad, Erling Nilsen, Fjære, f.4.6.1904, Motormann, Skip:

Austenå, Oskar Torvald Johan, Evje, f.27.2.1916, Matros, Skip: M/S BORGESTAD, død 12.2.1941

Axelsen, Arnt Kristian, Arendal, f.5.11.1900, Maskinist, Skip: D/S TROMØSUND, død 1.3.1943

Axelsen, Fritz, Oddernes, f.12.8.1896, Fyrbøter, Skip: D/S IBIS

Axelsen, Olav, Fjære, f.11.10.1923, Dekksgutt, Skip: M/T THORHILD

Axelsen, Viggo, Kristiansand, f.7.9.1912, Dekksgutt, Skip:



[1] Tok senere navnet Arne Aresen Omre.