B

19. JANUAR 2016 BLE DET HELT NYE NASJONALE KRIGSSEILERREGISTERET LANSERT PÅ NETTSIDEN www.Krigsseilerregisteret.no. REGISTERET "KRIGSSEILERE FRA AGDER 1939-1945" HAR SIDEN DA IKKE BLITT OPPDATERT VIDERE. DET VIL LIKEVEL LIGGE TILGJENGELIG PÅ STIFTELSEN ARKIVETS NETTSIDER FRAM TIL SOMMEREN 2017.

Krigsseilere fra Agder 1939-45 med etternavn på B

Bakke, Alf Steen, Holt, f.12.7.1906, Matros, Skip: M/S ELISE

Bakke, Harald G., Kristiansand, f.29.11.1918, Matros/skytter, Skip: D/S GUNVOR MÆRSK, D/S POLARLAND

Bakke, Leiv, Kristiansand, f.15.8.1915, Maskinist, Skip: D/S KRISTIANIAFJORD, D/S LYRA

Bakke, Salve Mangår, Tvedestrand, f.13.4.1922, Lettmatros, Skip: M/S SMESTAD

Bakke, Sigurd, Arendal, f.28.7.1896, Styrmann, Skip: M/T VERA, død 1.9.1942

Bakken, Kjell, Flekkefjord, f.15.5.1913, Styrmann, Skip: D/S SARPEN

Bakken, Magne Oddvar, Vennesla, f.22.8.1918, Lemper, Skip: D/S LOG, D/S RYGJA

Bakken, Olav Berg, Arendal, f.3.3.1917, Styrmann, Skip: M/S RAVNAAS, FANGENSKAP

Bakken, Trygve Olsen, Vennesla, f.5.5.1908, Fyrbøter, Skip: M/S TERCERO, død 31.5.1945

Bang, Jarl, Kristiansand, f.,.,.,, , Skip:

Barth, Birger, Kristiansand, f.27.2.1914, Skipstelegrafist, Skip: M/T ATHENE

Barth, Einar, Arendal, f.15.11.1907, Fyrbøter, Skip: D/S TORATRE, D/S TORAFIRE

Bay, Lars Alstrup, Arendal, f.17.9.1920, Jungmann, Skip: D/S VIVA

Beckstrøm, Henry Erling, Kristiansand, f.19.12.1901, Motormann, Skip: M/T ITALIA, død 15.6.1940

Bedringsås, Arne Frank, Lyngdal, f.11.9.1919, Motormann, Skip: M/S BERGANGER, død 2.6.1942

Beisland, Anders, Landvik, f.21.6.1923, Messegutt, Skip: M/S ANATINA

Bekkerhus, Thorleif, Evje, f.12.7.1920, Matros, Skip: M/S TIGRE

Bekkevik, Birger Normann, Dypvåg, f.23.12.1913, Styrmann, Skip: D/T WILLY

Bekkevik, Peder Emmanuel, Dypvåg, f.4.12.1906, Styrmann, Skip: D/S ASKEPOT

Belland, Bernt, Farsund, f.,.,.,, Skipsfører, Skip: D/S LILLEMOR

Bendiksen, Sverre T., Kristiansand, f.,.,.,, , Skip:

Bendixen, Olaf Rolf, Kristiansand, f.10.8.1908, Maskinist, Skip: M/T EUROPE, M/T SOLITAIRE

Bengtson, Georg, Lillesand, f.9.2.1909, Styrmann, Skip: M/S BELNOR

Benjaminsen, Tore, Vestre Moland, f.24.12.1897, Båtsmann, Skip:

Benneche, Håkon, Oddernes, f.5.8.1915, Styrmann, Skip: M/S BRITISH COLUMBIA EXPRESS, MARINEN

Bentsen, Anton Johan, Lillesand, f.28.5.1918, Motormann, Skip: M/T ATHENE, død 10.6.1942

Bentsen, Arnfinn, Herad, f.13.8.1914, Styrmann, Skip: D/S BRAVORE, D/S LOTOS

Bentsen, Ernst H., Kristiansand, f.,.,.,, , Skip: Marinen

Bentsen, Hans Olsen, Kristiansand, f.1.5.1919, Matros, Skip: D/S JELØ, D/S LISTO

Bentsen, Harry, Kristiansand, f.5.1.1915, Matros, Skip: D/S VALØR

Bentsen, Jacob Lund, Lillesand, f.3.8.1915, Motormann, Skip: M/S VILJA, M/T NINA BORTHEN, død 4.10.1940

Bentsen, Karl Gunnar, Holt, f.3.5.1923, Pumpemann, Skip: M/T INDIA, død 11.9.1943

Bentsen, Olaf Kristian, Kristiansand, f.27.3.1906, Styrmann, Skip: M/T ALAR

Bentsen, Sverre, Kristiansand, f.8.7.1913, Sjømann, Skip: D/S TRONDHJEMSFJORD

Bentsen, Terje, Høvåg, f.10.5.1901, Fyrbøter, Skip: D/S HILDUR, D/S NOVA, D/S GREY COUNTY

Bentsen, Terje, Vestre Moland, f.29.6.1903, Fyrbøter, Skip: D/S CARMELFJELL, D/S SPIND

Bentsen, Trygve, Fjære, f.28.3.1922, Dekksgutt, Skip: M/T THELMA

Berentsen, Karl, Kristiansand, f.28.3.1913, Styrmann, Skip:

Berentsen, Odd, Kristiansand, f.5.11.1921, Motormann, Skip: M/T JENNY, M/S BUENOS AIRES

Berg, Dag, Kristiansand, f.2.11.1905, Maskinist, Skip: M/S ANATINA, M/T VILJA

Berg, Egil Knut, Kristiansand, f.13.10.1921, Matros/skytter, Skip:

Berg, Johannes, Kristiansand, f.20.11.1920, Matros, Skip:

Berg, Karl Rudolf Terkelsen, Eide, f.29.7.1906, Lettmatros, Skip: M/T THELMA

Berg, Oskar, Øyestad, f.26.9.1899, Motormann, Skip: M/T OREGON EXPRESS, M/T THORSHOV

Berg, Samuel, Grimstad, f.24.5.1898, Sjømann/baker, Skip: S/S BERGENSFJORD

Berge, Einar Gundersen, Søgne, f.11.5.1921, Lettmatros, Skip: CORNELIS MONK

Berge, Erling Otto, Spind, f.22.11.1917, Matros, Skip: D/S FAR, D/S OLE BULL

Berge, Erling, Farsund, f.2.10.1895, Sjømann, Skip:

Berge, Halvor, Tromøy, f.26.6.1891, Fyrbøter, Skip:$ D/S BJØRGVIN, D/S TROMØSUND, død 1.3.1943

Berge, Kristian Ragnvald, Halse og Harkmark, f.10.12.1902, Maskinist, Skip: M/T SAGONA

Berge, Oskar, Spind, f.12.2.1921, Matros, Skip: D/S SPIND

Berge, Ragnvald, Halse og Harkmark, f.10.12.1902, Maskinist, Skip:

Berge, Thomas Birger, Søgne, f.8.4.1916, Matros/skytter, Skip: D/S LYSEFJORD, D/S TORUNGEN, D/S KRISTIANIAFJORD

Berge, Aage William, Kristiansand, f.7.11.1921, Lettmatros, Skip: M/S ELI KNUDSEN, M/S VELOX

Bergendahl, Karl Dagfinn, Risør, f.21.2.1902, Maskinist, Skip: D/S NIDARLAND

Berg-Jonassen, Johs., Høvåg, f.10.5.1901, Styrmann, Skip: D/S POLYANA, D/S SPIND, M/S BRØNNØY

Bergkirk, Anfinn, Lillesand, f.13.4.1901, Skipsfører, Skip: M/S BERGANGER

Berglund, Anders Bjørn, Kristiansand, f.23.12.1923, Messegutt, Skip: M/S ANATINA

Berglund, Hartwig, Risør, f.28.12.1912, Matros/skytter, Skip: MARINEN

Berglund, Jørgen Ulrik, Arendal, f.13.5.1920, Marinen, Skip: MTB i Marinen

Bergmann, Leif, Øyestad, f.28.3.1920, Smører, Skip: M/T GERMANIA

Bergsaker, Bjarne, Lyngdal, f.,.,.1914, Maskinist, Skip:

Berentsen, Odd, Kristiansand, f.5.11.1921, Motormann/fyrbøter, Skip: M/T JENNY, S/S VESTVANGEN, M/T TORSHOV

Bernt, Einar Trygve, Dypvåg, f.22.3.1906, Skipsfører, Skip: M/T DAGHILD

Berntsen, Alf Olav, Dypvåg, f.13.10.1905, Styrmann, Skip: M/S HAV, M/S HØRDA, død 25.3.1941

Berntsen, Alfred Aleksander, Farsund, f.26.8.1909, Styrmann, Skip: D/S KIRSTEN B., D/S FAGERSTEN

Berntsen, Arne, Dypvåg, f.14.4.1892, Maskinist, Skip: M/S HAV, M/S CYPRIA

Berntsen, Arnfinn, Herad, f.,.,.,, Styrmann, Skip:

Berntsen, Bertin, Tromøy, f.17.1.1896, Maskinist, Skip: M/S PAN ARUBA

Berntsen, Birger, Spind, f.21.3.1914, Fyrbøter, Skip: D/S KIRSTEN B.

Berntsen, Bjarne, Oddernes, f.25.6.1916, Fyrbøter, Skip: D/S SALONICA, D/S GUNVOR MÆRSK

Berntsen, Emil Martin, Farsund, f.19.8.1918, Byssegutt, Skip: D/S LILLEGUNVOR

Berntsen, Erling, Lista, f.28.12.1913, Styrmann, Skip: D/S GUNDA, D/S TUNNI

Berntsen, Frits Bernhard, Arendal, f.12.3.1914, Lettmatros, Skip: M/T GERMANIA

Berntsen, Hagbart, Arendal, f.1.8.1894, Fyrbøter, Skip: D/S SOLAAS, D/S RIMAC

Berntsen, Hans, Søgne, f.10.9.1919, Jungmann, Skip: D/S BENWOOD, M/T POLYKARP

Berntsen, Hjalmar Tobias, Spind, f.31.12.1917, Matros, Skip: M/T ANDREA BRØVIG, M/T ELISE

Berntsen, Jacob M., Tvedestrand, f.11.9.1907, Lemper, Skip:

Berntsen, Johan Georg, Søgne, f.13.2.1913, Matros, Skip: M/T ØSTHAV, M/T HAVFRU

Berntsen, Jon Andrew, Farsund, f.27.11.1911, Stuert, Skip: D/S BENNESTVET

Berntsen, Karl Gran, Søgne, f.28.9.1913, Styrmann, Skip: M/S RINGWOOD

Berntsen, Karl, Nes, f.7.3.1914, Smører, Skip: M/S ATHOS, M/S OGNA

Berntsen, Leif Berner, Kristiansand, f.15.1.1915, Lettmatros, Skip: D/S PORT ANTONIO

Berntsen, Lorentz Ingemannn Krag, Tvedestrand, f.2.2.1913, Styrmann, Skip: D/S ASGERD

Berntsen, Magnus, Spind, f.7.2.1919, Byssegutt, Skip: D/S KIRSTEN B.

Berntsen, Mauritz, Dypvåg, f.8.6.1919, Smører, Skip: M/S TORRENS, M/S CALIFORNIA EXPRESS

Berntsen, Olav Emil, Fjære, f.23.5.1911, Matros, Skip: M/T SOLHEIM, M/T ELISE

Berntsen, Olav, Kristiansand, f.,.,.,, Styrmann, Skip:

Berntsen, Otto Trygve, Lyngdal, f.22.12.1919, Lettmatros, Skip: D/S TORBORG

Berntsen, Ring, Dypvåg, f.3.12.1894, Sjømann, Skip:

Berntsen, Selmer, Spind, f.28.3.1920, Sjømann, Skip: D/S KIRSTEN B., D/S LYSAKER IV

Berntsen, Thoralf Marius, Arendal, f.25.6.1917, Smører, Skip: M/T PETTER

Berntsen, Tidemann, Søgne, f.3.9.1916, Matros, Skip: M/T EGERØ

Berntsen, Toralv Ingvald, Spind, f.4.4.1916, Matros, Skip: D/S SPIND, M/S TENERIFFA

Berntsen, Willy Bernt, Dypvåg, f.26.11.1916, Matros, Skip: M/S DANIO

Berntzen, Arne Ingemann, Flosta, f.26.5.1914, Maskinist, Skip: M/S DONERIL, død 9.12.1942

Berntzen, Berner Severin, Hisøy, f.15.11.1894, Styrmann, Skip: D/S TORA ELISE, død 20.3.1940

Berntzen, Bernt, Flosta, f.13.7.1911, Styrmann, Skip: M/S SOLSTAD

Berntzen, Gjerulf, Flosta, f.12.4.1880, Skipsfører, Skip: D/S ARANDA

Berntzen, Henrik, Flosta, f.17.8.1902, Skipsfører, Skip: M/T SOMMERSTAD, M/S STIKLESTAD

Berrefjord, Olaf, Nes, f.19.11.1922, Byssegutt, Skip: M/S ATHOS

Berrefjord, Richard, Flekkefjord, f.30.8.1918, Sjømann, Skip:

Bertelsen, Erling, Fjære, f.11.6.1919, Maskingutt, Skip: M/S THELMA

Bertelsen, Olaf Morgan, Fjære, f.30.3.1922, Jungmann, Skip: M/T NEW ZEALAND

Berthelsen, Olaf G., Søndeled, f.24.3.1916, Matros, Skip: M /S TAI PING YANG, D/S INGERFIRE

Beruldsen, Bjarne, Fjære, f.11.1.1920, Lettmatros, Skip: D/S MYTILUS, D/T MELINE

Beruldsen, Einar, Fjære, f.23.9.1918, Matros, Skip: D/S MARITH II

Bie, Alf M., Arendal, f.1919, Sjømann, Skip:

Bie, Finn, Sør-Audnedal, f.31.7.1917, Marinen, Skip:

Bie, Halvor Bernhard, Grimstad, f.4.10.1920, Dekksgutt, Skip: M/T THORHILD

Bie, Leif Weidemann, Grimstad, f.5.6.1911, Styrmann, Skip: M/S ELI, MARINEN

Birkeland, Bjarne, Lillesand, f.27.7.1898, Styrmann, Skip: M/S TRAFALGAR

Birkeland, Holger, Arendal, f.24.11.1919, Fyrbøter, Skip: D/S V IGØR, D/S AUDUN

Birkeland, Johan, Arendal, f.,.,.,, Marinen, Skip:

Birkeland, Lars H., Birkenes, f.1.7.1927, Matros/skytter, Skip: MARINEN

Birkeland, Lars Karlo, Søgne, f.26.1.1913, Styrmann, Skip: M/S BARBRO, M/T PERICLES

Birkeland, Olaf Martini, Vestre Moland, f.3.9.1899, Styrmann, Skip: M/S TEMERAIRE, M/S TALISMAN

Birkeland, Olav, Hisøy, f.1.1.1913, Skipskokk, Skip: D/S LØVAAS

Birkeland, Petter, Fjære, f.22.8.1915, Styrmann, Skip: M/T THELMA, M/T THORDIS

Birkeland, Sverre, Feda, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Bisseth, William, Kristiansand, f.11.11.1910, Styrmann, Skip: M/S BERNHARD

Bjartheim, Carsten, Tvedestrand, f.23.6.1920, Maskingutt, Skip: D/S HVOSLEF, D/T ARTHUR W. SEWALL

Bjartheim, Eugen, Holt, f.27.4.1922, Lettmatros, Skip: M/S SMESTAD

Bjelland, John, Fjære, f.7.8.1916, Styrmann, Skip: M/T GARONNE, M/S IVARAN

Bjelland, Ove Ormshammer, Holt, f.17.5.1923, Messegutt, Skip: D/T CRAWFORD ELLIS

Bjelland, Sigurd Mathias, Vestre Moland, f.23.6.1897, Skipsfører, Skip: D/S SIREHEI, M/S HEIMGAR

Bjerge, John Trygve, Lyngdal, f.1.1.1917, Matros, Skip: M/S MOSTUN

Bjerkenes, Sverre Johan, Flosta, f.29.5.1914, Skipskokk, Skip: M/T TANCRED

Bjerkvik, Ragnvald, Kristiansand, f.,.,.,, , Skip:

Bjerva, Johan, Vegusdal, f.5.7.1911, Styrmann, Skip: D/S SPERO, D/S SANDVIKEN

Bjurstrøm, Ove, Hisøy, f.19.10.1914, Styrmann, Skip:

Bjønnum, Karl Eivind, Lyngdal, f.10.3.1909, Matros, Skip: D/S HILD, D/S LISBETH

Bjørge, Arne, Fjære, f.23.6.1918, Matros, Skip: M/S THORDIS

Bjørge, Jørgen Ugland, Fjære, f.6.6.1910, Styrmann, Skip: M/T THELMA

Bjørge, Ragnar, Fjære, f.14.9.1916, Maskinist, Skip: D/T NORHEIM

Bjørkmann, Knut, Fjære, f.18.2.1921, Sjømann, Skip:

Bjørlykke, Leif, Grimstad, f.22.12.1909, Styrmann, Skip: M/S SALAMIS

Bjørløv, Karl Gunvald, Arendal, f.17.4.1914, Stuert, Skip: D/T RANELLA

Bjørløw, Halfdan Hjalmar, Øyestad, f.18.6.1916, Styrmann, Skip: M/T FJORDAAS

Bjørndahl, Olav Arnold, Flosta, f.30.1.1910, Matros, Skip: M/T NUEVA ANDALUSIA

Bjørndal, Odd, Dypvåg, f.25.3.1923, Lettmatros, Skip: D/S LØVAAS, D/S REX

Bjørneboe, Jens Ingvald, Kristiansand, f.9.10.1920, Dekksgutt, Skip: D/S TORRIDAL

Bjørneboe, Ole Andreas Kærup, Kristiansand, f.24.7.1917, Fyrbøter, Skip: D/S GALATHEA, D/S FJORDHEIM

Bjørn-Hansen, Frode, Dypvåg, f.12.1.1900, Skipsfører, Skip:

Bjørneli, Johan Arnold, Feda, f.1911, Styrmann, Skip: M/S DAGFRED

Bjørnsen, Bjørn, Lillesand, f.,.9.1913, Matros, Skip:

Bjørnsen, Sigurd, Arendal, f.14.10.1919, Fyrbøter, Skip: D/S CADMUS, død 1.7.1942

Bjørnson, Bjørn Inge, Lillesand, f.30.1.1915, Matros, Skip: M/S TROPIC SEA

Bjørnstad, Børje Torleif, Oddernes, f.11.7.1924, Jungmann, Skip: D/T BEAUFORT

Bjørntvedt, Sigurd Ludvig, Grimstad, f.10.1.1900, Stuert, Skip: D/S SPES

Bjånes, Ansgar Gerhard, Søgne, f.24.6.1909, Styrmann, Skip: D/S SPES, D/S FAGERBRO

Blakstad, Nils, Froland, f.26.1.1918, Donkeymann/skytter, Skip: D/T MARIT II

Blesvik, Jakob, Søndeled, f.2.5.1920, Smører, Skip: M/S ELG

Block, Finn S., Flekkefjord, f.28.1.1913, Styrmann, Skip: D/T WILLY, D/S WILLIAM HANSEN

Blomberg, Karl, Kristiansand, f.12.7.1903, Båtsmann, Skip: M/T BELLO, død 16.12.1942

Blomquist, Finn, Kristiansand, f.13.8.1922, Lettmatros, Skip:

Blørstad, Toralf Emil (Gahre), Spangereid, f.4.5.1913, Styrmann, Skip: M/T SOLITAIRE, D/S AUDUN, D/T MARIT II

Blaasut, Emil Larsen, Risør, f.27.3.1911, Motormann, Skip:

Bodin, Kaare, Holt, f.27.1.1922, Messegutt, Skip: M/S ELISE

Bodin, Sverre Dagfinn August, Kristiansand, f.9.8.1898, Maskinist, Skip: D/S GUDVANG, D/S FIDELIO

Bogård, Arthur Nicolay, Dypvåg, f.17.4.1903, Skipsfører, Skip: M/S DANIO, D/S OPHIR

Bordvik, Berner, Austad, f.1.9.1920, Skipskokk, Skip: D/S VARANGBERG, D/S RISØY

Borgen, Harry, Farsund, f.29.5.1920, Pumpemann, Skip:

Borgersen, Reidar, Kristiansand, f.28.11.1922, Messegutt, Skip: M/T JENNY, M/S BRØNNØY

Borgersen, Tore, Arendal, f.17.4.1923, Motormann, Skip: M/S GUNDERSEN,

Borlaug, Olaf Norman Nilsen, Kristiansand, f.16.7.1899, Maskinist, Skip: M/T ARENA

Borø, Arne Berginius, Søgne, f.12.7.1918, Maskinist, Skip: D/S TORRIDAL

Borø, Olav, Flosta, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Borøy, Anker Edvard, Søgne, f.10.3.1918, Matros/tømmermann, Skip: D/T MADRONO, M/T TRONDHEIM, D/S SKARV, D/S GASTON MICARD, M/S THALATTA 

Borøy, Norman Anker, Søgne, f.5.2.1923, Dekksgutt, Skip: M/T EGERØ

Bostrøm, Georg, Hisøy, f.,.,.,, Matros, Skip:

Botne, Harry Jacob (Huseby), Lista, f.1923,.,, , Skip:

Brandberg, Birger, Flekkefjord, f.6.11.1921, Sjømann, Skip:

Brandsnes, Søren, Sør-Audnedal, f.19.10.1920, Jungmann/skytter, Skip: M/T POLYKARP, D/T SUDERHOLM

Brastad, Abraham Mikal, Lista, f.20.4.1914, Jungmann, Skip: D/S BORGFRED

Brastad, Arnfeldt Bøgvald, Lista, f.6.6.,, Skipstelegrafist, Skip: M/T ERLING BRØVIG

Berntsen, Arktander Karl Edvin, Lista, f.24.10.1902, Maskinist, Skip: død 8.9.1943

Brathseth, Kåre Andreas, Lillesand, f.20.6.1922, Matros, Skip: D/S NIDARHOLM

Bratsberg, Paulus Villas, Tromøy, f.8.6.1916, Matros, Skip: M/T SOLITAIRE

Bratseth, John Olaus, Lillesand, f.23.1.1890, Skipsfører, Skip: D/S NIDARHOLM

Brede, Arne Petter Roland, Flosta, f.16.12.1906, Tømmermann, Skip: M/S EMMA BAKKE, M/T O.B. SØRENSEN

Bredesen, Jørgen Johan, Mandal, f.17.7.1917, Fyrbøter, Skip: D/S TORA, D/S SPERO, D/S BONDE

Bredsten, Marus Nilsen, Arendal, f.20.4.1896, Maskinist, Skip: M/S CALIFORNIA EXPRESS, DS SØRÅS

Breiland, Oddvar, Kvinesdal, f.11.4.1921, Dekksgutt, Skip: D/S STAR, D/S ANNAVORE

Breivik, Emil, Arendal, f.16.8.1911, Maskinist, Skip: M/S GRANVILLE

Breivold, Kristen Torgeir, Kristiansand, f.9.12.1907, Matros, Skip: D/S IBIS, D/S VESTRA

Brekka, Nils, Austre Moland, f.,.,.1920, Sjømann, Skip:

Brekke, Ole Thoralf, Tvedestrand, f.8.5.1895, Skipsfører, Skip:

Brekke, Ragnvald, Dypvåg, f.20.11.1898, Styrmann, Skip: M/S SØNNAVIND

Brekkestø, Kåre Hansen, Austre Moland, f.2.6.1917, Messegutt, Skip: M/S MONTEVIDEO MARU, død 10.7.1942

Brekne, Bernhard M., Lista, f.14.6.1919, Lettmatros, Skip: D/S DEA

Brekne, Knut, Lista, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Brekne, Leonhard, Lista, f.19.7.1917, Skipskokk, Skip: D/S BERTHA BRØVIG

Brekne, Tønnes Abrahamsen, Lista, f.15.5.1914, Styrmann, Skip: M/S MOSTUN

Brenna, Ingvald Roald, Kristiansand, f.16.11.1923, Motormann, Skip: M/T ATLANTIC

Brikland, Karl Johan, Bakke, f.1.12.1904, Motormann, Skip: M/S BALLA, M/S PLEASANTVILLE, D/S ASTRI

Briseid, Erling Qvale, Flekkefjord, f.2.7.1917, Lettmatros, Skip: M/S NORBRYN

Briseid, Kristian, Herad, f.,.1.1918, Sjømann, Skip:

Briseid, Simon Godtfred, Feda, f.10.4.1904, Stuert, Skip: M/T ØSTHAV, M/S TARN, M/S MARGRETHE BAKKE

Briseid, Tobias, Herad, f.7.3.1919, Lettmatros, Skip: D/S AUST

Briseid, Trygve, Feda, f.15.3.1909, Skipsfører/telegrafist, Skip: M/T G. C. BRØVIG

Brovik, Sverre Hubits, Vestre Moland, f.24.1.1915, Fyrbøter, Skip: M /T KOLL, D/S KARLANDER

Bruflat, Bjarne, Fjære, f.4.10.1921, Jungmann, Skip: D/S ELI

Bruflott, Einar, Fjære, f.11.1.1918, Motormann, Skip: D/S ELI

Brun, Andreas, Flekkefjord, f.5.3.1909, Motormann, Skip: M/S VIGRID, død 24.6.1941

Brunvatne, Viktor, Søgne, f.8.11.1921, Lettmatros, Skip: D/S NAVARRA

Bruskeland, Karl Johan, Holt, f.28.4.1908, Lemper, Skip: D/S HILD

Bruskeland, Oskar Manfred, Holt, f.26.,.1901, Motormann, Skip: M/S ELISE

Bruun, Emil August, Hisøy, f.12.8.1881, Skipsfører, Skip: D/S TORUNGEN, død 22.2.1942

Bruun, Finn, Risør, f.23.10.1908, Stuert, Skip:

Bruun, Pehr, Hisøy, f.2.11.1911, Matros, Skip: D/S VIVA, D/S TROMØSUND, død 1.3.1943

Brænden, Hilmar, Kristiansand, f.1.7.1918, Lettmatros, Skip: M/S TANCRED, S/S BJØRNVIK, død 29.1.1942

Brønn, Knut Johan, Farsund, f.19.10.1911, Styrmann, Skip: D/T TORBORG

Brøvig, Erling, Farsund, f.27.1.1921, Dekksgutt/telegrafist, Skip:

Brådland, Olaf Eriksen, Vigmostad, f.25.1.1920, Matros/skytter, Skip: M/T G. C. BRØVIG, M/T GYLFE

Braathen, Alick Edwin, Kristiansand, f.30.12.1921, Dekksgutt, Skip: D/T MADRONO, D/S EVANGER

Braatlund, Arthur Martinius, Arendal, f.2.2.1893, Pumpemann, Skip: M/T ORION

Buck, Richard, Flekkefjord, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Bueklev, Gunnar Laurents Olsen, Kristiansand, f.13.11.1919, Maskingutt, Skip: D/S RIO NOVO

Bugge, Leif, Kristiansand, f.11.7.1920, Fyrbøter, Skip: M/T SOLFONN, MATHILDE MÆRSK

Buland, Reinert Pedersen, Farsund, f.,.,.,, Skipsfører, Skip:

Buli, Oskar, Lyngdal, f.,.,.1914, Sjømann, Skip:

Bull-Melsom, Nils, Kristiansand, f.11.7.1915, Styrmann, Skip:

Byholt, Gudmund, Tromøy, f.22.5.1911, Maskinist, Skip: M/T ORION

Byholt, Hans, Tromøy, f.4.4.1902, Skipselektriker, Skip: M/S RAVNAAS

Bærøy, Olav, Austad, f.23.7.1911, Matros, Skip: M/T G.C BRØVIG, D/S NORA

Bærøy, Otto Trygve, Lyngdal, f.,.,.1919, Fyrbøter, Skip: M/S DAGRUN, D/S NORVARG

Bætzmann, Johan Reinhold, Kristiansand, f.3.8.1906, Styrmann, Skip: D/S SIREHEI, D/S MONTANA, død 11.9.1941

Bø, Kåre Vincentz, Arendal, f.10.8.1912, Båtsmann, Skip: M/T O.B. SØRENSEN

Bøe, August Ferdinand R., Kristiansand, f.12.02.1903, Donkeymann, Skip: D/S CARRIER, D/S RINGEN

Bøgvald, Jakob Reinhart, Lista, f.2.9.1908, Matros, Skip: M/S FERNLANE

Bøgwald, Gunnar, Feda, f.25.6.1915, Fyrbøter, Skip: D/S BLINK, D/S EDVARD GRIEG, T/T KIRKENES

Bøgwald, Johannes, Feda, f.8.10.1911, Styrmann, Skip: D/S KIRSTEN B., D/S BERTHA BRØVIG, D/S KIRSTEN B.

Børresen, Gustaf Helmer, Mandal, f.24.11.1920, Matros, Skip: D/S LAB, D/S ASKELADDEN, D/S SNAR

Børve, Karsten, Øyestad, f.15.9.1917, Motormann, Skip: M/S BRITISH COLOMBIA EXPRESS

Baardsen, Jørgen Bernhard, Vennesla, f.7.8.1894, Fyrbøter, Skip: D/S CYGNUS, D/S LISTO

Baardsen, Kristoffer Johan, Vennesla, f.14.11.1912, Matros, Skip: ALLIERT FART, død 20.7.1943

Baardson, Brynjulv, Arendal, f.24.12.1921, Matros, Skip: M/S RAVNAAS