E

19. JANUAR 2016 BLE DET HELT NYE NASJONALE KRIGSSEILERREGISTERET LANSERT PÅ NETTSIDEN www.Krigsseilerregisteret.no. REGISTERET "KRIGSSEILERE FRA AGDER 1939-1945" HAR SIDEN DA IKKE BLITT OPPDATERT VIDERE. DET VIL LIKEVEL LIGGE TILGJENGELIG PÅ STIFTELSEN ARKIVETS NETTSIDER FRAM TIL SOMMEREN 2017.

Krigsseilere fra Agder 1939-45 med etternavn på E

Edquist, Fridolf, Dypvåg, f.11.4.1912, Matros, Skip: M/S HEINA

Edvardsen, Egil, Hisøy, f.11.3.1920, Matros, Skip: M/T NUEVA ANDALUCIA

Edvardsen, Emanuel Dahl, Grimstad, f.31.5.1897, Styrmann, Skip: D/S LAB

Edvardsen, Erik Gunnar, Kristiansand, f.25.9.1906, Styrmann, Skip: M/S TOURAINE, M/S TANCRED

Edvardsen, Hans Martin, Stokken, f.29.5.1914, Matros, Skip: P/S EIDSVOLD, død 9.4.1940

Edvardsen, Helge, Hisøy, f.,.,.1922, Sjømann, Skip:

Edwardsen, Edward, Spind, f.27.4.1917, Lemper, Skip: D/S SPIND, D/S ARAGON

Efraimsen, Sverre, Grimstad, f.27.3.1895, Styrmann, Skip: D/T SARITA

Eg, Ole Andreassen, Søgne, f.10.10.1883, Skipsfører, Skip: M/S TYSFJORD

Egeland, Olav, Austad, f.1.7.1920, Smører, Skip: M/T ANDREA BRØVIG

Egeland, Petrus Silvanus, Risør, f.24.6.1902, Fyrbøter, Skip: D/S TORA

Egenes, Andreas Jakobsen, Lyngdal, f.,.,.1901, Sjømann, Skip:

Egenes, Gustav Jakobsen, Lyngdal, f.30.6.1909, Motormann, Skip: M/T ANDREA BRØVIG

Egenes, Johan Jakobsen, Lyngdal, f.,.,.1905, Maskinist, Skip: D/S LIDO

Egaas, Olaf, Søgne, f.19.9.1899, Stuert, Skip: M/T EGERØ, M/T NORDEN

Eid, Tørres Vatne, Halse og Harkmark, f.5.9.1918, Matros, Skip: M/T EGDA

Eide, Einar Martin, Dypvåg, f.4.3.1916, Dekksgutt, Skip: D/S BJØRN

Eide, Hartvig Lyng, Vestre Moland, f.11.11.1920, Sjømann, Skip: M/T STIKLESTAD, M/S ØYA

Eide, Trygve, Vestre Moland, f.7.9.1898, Skipsfører, Skip: M/T STIKLESTAD, M/T SEIRSTAD

Eidet, Håken, Tveit, f.17.2.1920, Dekksgutt, Skip: D/S RADIX

Eidsaa, Anders, Greipstad, f.22.12.1921, Matros, Skip: D/S IBIS, D/S BYGDØY

Eidså, Hjalmar, Greipstad, f.30.10.1924, Jungmann, Skip: D/S LISTO, MATHILDE MÆRSK

Eidså, Ole, Greipstad, f.22.4.1919, Motormann, Skip: M/T REGINA, M/T BELLO, død 16.12.1942

Eie, Peder Tobias, Nes, f.,.,.1910, Sjømann, Skip:

Eigebrekk, Kristian Johnsen, Halse og Harkmark, f.3.5.1914, Styrmann, Skip: D/S LILLEMOR, M/T KALDFONN

Eikeland, Abraham, Øvrebø, f.7.2.1918, Matros, Skip: D/S GERMA

Eikeland, Anders, Søndeled, f.,.,.,, Lettmatros, Skip: D/S VICTO

Eikeland, Arne Lie, Arendal, f.31.10.1912, Matros, Skip: M/S STORSTAD

Eikeland, Olaf, Dypvåg, f.,.,.1908, Matros, Skip: M/T ITALIA

Eikenes, Olaf, Eide, f.9.10.1914, Maskinist, Skip: M/T INNERØY

Eikås, Olav, Søgne, f.,.,.1899, Stuert, Skip: M/T EGERØ

Eilertsen, Per Hansteen ?, Arendal, f.3.3.1912, Styrmann, Skip: D/S STENSAAS

Eilertsen, Thomas, Hisøy, f.24.6.1880, Skipsfører, Skip: M/S RAVNAAS

Einarsen, Peder Kristofer, Flosta, f.9.11.1918, Skipskokk, Skip: M/S RAVNAAS

Einarsen, Ruben, Flosta, f.9.10.1889, Stuert, Skip: M/S RAVNAAS

Einerhaven, Alf Edvin, Tveit, f.16.1.1922, Dekksgutt, Skip: D/S SPES

Einersen, Knud Bjørn, Dypvåg, f.23.3.1875, Skipsfører, Skip: D/S SHENG HWA, S/S MUNLOCK

Eitland, Sigurd E., Lyngdal, f.1.8.1916. Matros, Skip:

Ekedal, Johan Anker, Dypvåg, f.3.5.1913, Matros, Skip: M/S ABRAHAM LINCOLN

Ekenes, Thoralf, Flosta, f.28.11.1911, Stuert, Skip:

Eklund, Mangor O., Arendal, f.10.1.1922, Fyrbøter, Skip: D/S KVERNAAS

Elde, Trygve Norman, Spangereid, f.25.2.1920, Matros, Skip: D/S GUDVIN, D/S HARPEFJELL, D/S POLARLAND

Eldtvedt, Kristian M, Flosta, f.21.05.1905, Stymann, Skip: D/S TAKSTAAS, M/S RAVNAAS

Eliassen, Edvard, Lista, f.12.4.1913, Matros, Skip: D/S ANNAVORE

Eliassen, Edvin Natanael, Farsund, f.12.6.1908, Styrmann, Skip: M/S MOSNA

Eliassen, John Erling, Feda, f.21.2.1921, Lettmatros, D/S AUST, M/S MONTEVIDEO, MARINEN

Eliassen, Martin, Hidra, f.,.,.,, Skipskokk, Skip:

Eliassen, Nils Bjelland, Feda, f.13.3.1919, Fyrbøter, Skip: D/S AUST

Ellefsen, Anders, Flosta, f.25.5.1923, Dekksgutt, Skip: M/T VARDAAS, D/S HAVFRUE

Ellefsen, Ellef Ingeman, Dypvåg, f.19.4.1916, Styrmann, Skip: M/S REINHOLT, M/T KATY

Ellefsen, Gunleik Ellef, Tromøy, f.3.7.1901, Maskinist, Skip: D/S BJERKA, D/S LØVAAS

Ellefsen, Gunnar Kåre, Søndeled, f.2.10.1922, Motormann, Skip: M/S ELG

Ellefsen, Halvor, Flosta, f. 13.3.1896, Styrmann/Skipsfører:  Skip: M/S TROPIC STAR

Ellefsen, Henry, Risør, f.18.6.1916, Motormann, Skip: M/S ALAR

Ellefsen, Johan, Risør, f.22.11.1918, Motormann, Skip: M/S ALAR

Ellefsen, Paul, Grimstad, f.2.11.1920, Matros/skytter, Skip:                                                              

Ellingsen, Arne Edgar, Dypvåg, f.17.6.1917, Maskinist, Skip:

Ellingsen, Audun Andre, Dypvåg, f.26.2.1914, Styrmann, Skip: M/S DANIO

Ellingsen, Einar, Vestre Moland, f.15.4.1908, Matros, Skip: M/S RUTLAND

Ellingsen, Elling M., Dypvåg, f.11.3.1918, Stuert, Skip: M/S FERNBROOK

Ellingsen, Ernst, Spangereid, f.11.2.1921, Matros, Skip: D/S BENNESTVET, M/T HERBORG

Ellingsen, Halvor Ribe, Fjære, f.16.2.1920, Jungmann, Skip: M/S THORDIS

Ellingsen, Oskar, Vestre Moland, f.23.1.1914, Fyrbøter, Skip: D/T DAVANGER, død 1.10.1940

Ellingsen, Rolf, Risør, f.4.2.1913, Matros/skytter, Skip: M/S NORDHOLM, D/S TITANIA

Ellingsen, Torfinn Odd, Dypvåg, f.1.4.1910, Styrmann, Skip: M/S SJOFNA

Ellingsen, Torvald Ansgar, Dypvåg, f.14.2.1920, Messegutt, Skip: M/S TALABOT

Emanuelsen, Emanuel, Lista, f.22.7.1920, Byssegutt, Skip: M/S MOSFRUIT

Emanuelsen, Helge, Vestre Moland, f.26.6.1917, Motormann, Skip: M/T REGINA

Emanuelsen, Henrik, Lista, f.7.2.1919, Matros, Skip:

Emanuelsen, Sigurd, Lista, f.,.,.,, Marinen, Skip:

Endresen, Elling Johan, Lillesand, f.8.3.1906, Skipsfører, Skip:

Endresen, John, Kristiansand, f.10.6.1891, Styrmann, Skip: M/T WILLIAM STRACHAN, død 8.6.1943

Endresen, Per, Kristiansand, f.23.10.1907, Styrmann, Skip: D/S INGRID

Endresen, Reidar, Risør, f.3.9.1920, Motormann, Skip: M/T SEIRSTAD

Engenes, Erling, Bygland, f.13.11.1918, Fyrbøter, Skip: D/S GERMA, M/S SEGUNDO

Engenes, Torleif Jensen, Evje, f.15.4.1923, Byssegutt, Skip: M/T REGINA, D/S FIDELIO, død 9.11.1942

Engervik, Ernst, Mandal, f.,.,.,, Matros, Skip:

Engesland, John, Austre Moland, f.21.11.1916, Styrmann, Skip: D/S LØVÅS

Enoksen, Arne, Spind, f.27.3.1919, Lettmatros, Skip: M/S NORBRYN

Enoksen, Gustav, Spind, f.13.9.1916, Donkeymann, Skip: D/S CISS, M/S NORBRYN

Enoksen, Trygve Georg, Spind, f.14.6.1912, Matros, Skip: M/S NORBRYN

Eriksen, Alf Bjørndal, Risør, f.11.2.1918, Lettmatros, Skip: M/S ELG

Eriksen, Alf Eugen, Tromøy, f.20.7.1907, Skipskokk, Skip: D/S BYGDØY, D/S NINA

Eriksen, Arnold Godfred, Flekkefjord, f.28.4.1918, Matros/skytter, Skip: M/T ATHOS

Eriksen, Bjørn Bille, Søgne, f.14.12.1919, Motormann, Skip: D/S P.G.HALVORSEN

Eriksen, Charles, Grimstad, f.,.,.,, Motormann, Skip:

Eriksen, Einar, Arendal, f.29.9.1907, Dekksgutt, Skip: D/S TAKSTAAS

Eriksen, Einar, Kristiansand, f.22.10.1922, Matros/skytter, Skip: M/T EGDA, M/S TROPIC STAR

Eriksen, Enevold Marius, Fjære, f.15.1.1890, Fyrbøter, Skip: D/S TROMØSUND, død 1.3.1943

Eriksen, Erik Emil, Halse og Harkmark, f.2.9.1913, Fyrbøter, Skip: D/S RISØY, D/S BRASK, D/S RAFTSUND

Eriksen, Erik Kåre, Lillesand, f.5.3.1922, Matros, Skip: M/T TEDDY, M/T EIDANGER

Eriksen, Erling, Tvedestrand, f.22.1.1915, Motormann, Skip: M/S SOLØY

Eriksen, Finn Normann, Arendal, f.31.10.1911, Styrmann, Skip: død 13.6.1943

Eriksen, Georg, Randesund, f.4.12.1921, Fyrbøter, Skip: D/S LISTO, D/S STANDARD

Eriksen, Hans, Grimstad, f.17.1.1922, Dekksgutt, Skip: M/S THELMA

Eriksen, Henry Kåre, Grimstad, f.17.12.1919, Byssegutt, Skip: M/S ELI, død 5.12.1940

Eriksen, J., Fjære, f.15.11.1918, Maskinist, Skip:

Eriksen, Jens Tobias, Fjære, f.16.11.1917, Smører, Skip: M/T NEW ZEALAND

Eriksen, John, Kristiansand, f.,.,.,, Sjømann, Skip: M/T THELMA

Eriksen, Lars, Kristiansand, f.,.,.,, Maskinist, Skip: M/T STORAAS

Eriksen, Olav, Vigmostad, f.,.,.,, , Skip:

Eriksen, Otto Livingstone, Arendal, f.1.5.1913, Maskinist, Skip: D/S GUDVIN, D/S GERMA, D/T SARITA

Eriksen, Otto Wilhelm, Arendal, f.25.9.1906, Skipselektriker, Skip: D/T SARITA, M/S RIO BRANCO, død 10.1942

Eriksen, Peder Monrad, Holt, f.22.12.1919, Matros, Skip: M/T ELISE

Erlandsen, Thormod Bie, Grimstad, f.27.7.1916, Matros, Skip: M/S DAGRUN

Erntsen, Odd A., Flekkefjord, f.18.12.1918, Maskinist, Skip: M/S JAMAICA

Esbensen, Rasmus Galberg, Kristiansand, f.18.12.1907, Styrmann, Skip: D/S WILLIAM HANSEN, død 21.1.1942

Eskedal, Kristen (Bårdsen), Fjære, f.26.4.1912, Sjømann, Skip: M/T THORHILD

Eskedal, Ole Knudsen, Fjære, f.20.12.1899, Styrmann, Skip: M/S HALLINGDAL

Espegren, Johan Kristian, Kristiansand, f.18.11.1915, Matros, Skip: M/S BELPAREIL

Espeland, Magnus, Farsund, f.,.,.,, Byssegutt, Skip:

Espeland, Tjøstolv Martinius, Tvedestrand, f.9.4.1897, Styrmann, Skip: M/T BRAMORA, død 8.9.1943

Espeland, Torbjørn, Spind, f.22.2.1919, Jungmann, Skip: D/S LILLEMOR

Espestøl, Trygve, ,, f.2.13.1913, Sjømann, Skip:

Espevik, John (Halvorsen), Gjerstad, f.2.10.1919, Styrmann, Skip: M/S RIO VERDE

Evensen, Arthur Antonius, Risør, f.22.10.1893, Matros, Skip: D/S FØINA, død 12.12.1939

Evensen, Bjarne Ragnvald, Fjære, f.4.5.1919, Dekksgutt, Skip: M/S SOLØY

Evensen, Gotfred, Flosta, f. 9.8.1903, Styrmann, Skip:

Evensen, Johan Georg, Lyngdal, f.14.1.1923, Matros, Skip: D/S AUST, M/S BOMMA, M/S SLEMMESTAD

Evensen, Jørgen, Arendal, f.30.11.1912, Motormann, Skip:

Evensen, Karl, Eide, f.24.1.1919, Motormann, Skip: M/T KALDFONN, M/T LINCOLN ELLSWORTH

Evensen, Kaare, Flosta, f.30.4.1913, Styrmann, Skip: D/S GRANLI

Evensen, Olaf Emil, Dypvåg, f.12.1.1921, Hjelpegutt, Skip: D/S AUDUN

Evensen, Olav, Øyestad, f.29.6.1916, Fyrbøter, Skip: D/S GIMLE

Evensen, Ole Kristian, Froland, f.10.7.1896, Donkeymann, Skip: D/S KNOLL, D/S TANA

Evensen, Rolf Olav, Flosta, f.5.3.1908, Styrmann, Skip: M/T B.P. NEWTON