F

19. JANUAR 2016 BLE DET HELT NYE NASJONALE KRIGSSEILERREGISTERET LANSERT PÅ NETTSIDEN www.Krigsseilerregisteret.no. REGISTERET "KRIGSSEILERE FRA AGDER 1939-1945" HAR SIDEN DA IKKE BLITT OPPDATERT VIDERE. DET VIL LIKEVEL LIGGE TILGJENGELIG PÅ STIFTELSEN ARKIVETS NETTSIDER FRAM TIL SOMMEREN 2017.

Krigsseilere fra Agder 1939-45 med etternavn på F

Fagerstrøm, Karl Oluf Ferdinand, Holt, f.14.10.1904, Donkeymann, Skip: D/T JELØY, D/S UTVIKEN

Falander, Thorleif Ingolf, Vennesla, f.25.8.1907, Skipskokk, Skip: D/S SKARV, D/S LIBRA, D/S ADA

Falch, Julius, Arendal, f.23.12.1899, Styrmann, Skip: M/T ATLANTIC

Falk, Ansgar Marensius, Kristiansand, f.3.9.1901, Stuert, Skip: D/S SIREMALM, død 27.9.1941

Farestad, Johan Kristiansen, Halse og Harkmark, f.17.8.1915, Matros, Skip: M/T JOHN P. PEDERSEN, M/S TALISMAN, M/T KALDFONN

Feltstykket, Hilmar Arnold, Dypvåg, f.21.12.1921, Sjømann, Skip: D/S AUDUN, M/T NINA BORTHEN, død 6.10.1942

Fermann, Roald, Kristiansand, f.6.12.1919, Matros, Skip: M/T VINGA

Fidje, Johan Reinert, Søndeled, f.9.6.1899, Maskinist, Skip: M/S TAI SHAN

Fidje, Martin Tønnessen, Hidra, f.14.10.1915, Byssegutt, Skip: M/S ATHOS

Finkelsen, Olaus Alfred, Austad, f.20.4.1892, Matros, Skip: D/S AUST

Fintland, Asbjørn, Nes, f.18.5.1918, Smører, Skip: D/S BRAVORE, død 22.4.1940

Fintland, Thorkild, Nes, f.24.2.1911, Fyrbøter, Skip: D/S SPIND, M/T ELISE

Fiskaa, Knut, Oddernes, f.22.5.1915, Smører, Skip: D/T MADRONO, D/S LISTO

Fiveland, Trygve, Lyngdal, f.28.8.1902, Styrmann, Skip: D/S LITIOPA

Fjeldal, Bernhard Martinius, Vestre Moland, f.8.4.1890, Skipsfører, Skip: D/S SJØBRIS, M/S PLEASANTVILLE

Fjeldstrøm, Sigurd Reidar, Arendal, f.2.2.1912, Matros, Skip: M/T THORSHAVET

Fjelldal, Birger, Eide, f.26.4.1916, Matros, Skip: M/T LEIV EIRIKSSON

Fjellvik, Alin Kristiansen, Fjære, f.11.12.1918, Matros, Skip: D/S ELI

Fjellvik, Odvin Bjerk (Kristiansen), Fjære, f.7.2.1910, Skipskokk, Skip: M/S EVITA, D/S GASTON MICARD

Fjære, Gudmund Kristian, Fjære, f.16.5.1914, Matros, Skip: M/S THELMA

Flak, Johan Martin, Lillesand, f.25.8.1896, Skipsfører, Skip: M/T ARENA, død 22.3.1943

Fløistad, Albert, Oddernes, f.10.12.1912, Lettmatros, Skip: M/T HAVPRINS

Flørenes, Jens Nilsen, Hisøy, f.25.10.1893, Maskinist, Skip: M/S KATTEGAT, M/T BRITANNIA

Flørenes, Leif, Hisøy, f.9.8.1905, Styrmann, Skip: D/T PETTER II

Flørenæs, Alfred Bernhard, Eide, f.18.12.1893, Styrmann, Skip:

Fløtre, Ivar (Haaland), Feda, f.10.6.1922, Matros, Skip: M/S MOSDALE, D/S SPERO, død 19.10.1942

Fløystad, Anders, Kristiansand, f.,.,.,, , Skip:

Folke, Øistein, Kristiansand, f.28.6.1907, Skipstelegrafist, Skip: D/S ANNAVORE, død 21.12.1941

Folkvord, Ole Christensen, Vestre Moland, f.6.7.1909, Matros/skytter, Skip: D/S BOLLSTA, død 12.1943

Forsberg, Arnulf, Hisøy, f.15.8.1915, Fyrbøter, Skip: D/S MARIT, død 28.3.1941

Forsdal, Johan, Eide, f.2.12.1899, Sjømann, Skip:

Foss, Ansgar Olsen, Grimstad, f.9.9.1910, Stuert, Skip: død 4.1942

Foss, Bjarne, Lyngdal, f.1905, Sjømann, Skip: HMS GLAISDALE, KNM UTSIRA

Foss, Brynjulf, Farsund, f.7.2.1902, Pumpemann/sersjant, Skip: M/T ARAMIS

Foss, Fridtjof Ernst Avenstroup, Kristiansand, f.28.3.1922, Matros/skytter, Skip: D/T SARITA, M/S TITANIA

Foss, Øyvind, Tveit, f.25.1.1913, Motormann, Skip: M/T ALCIDES, M/T THORDIS

Fosse, Leif Ragnar, Arendal, f.15.10.1921, Matros/skytter, Skip: M/T VARANGER, D/T PETTER II

Fosseli, Arne Østheim, Randesund, f.15.10.1923, Maskinist, Skip: M/T THORHILD, M/S JAMAICA, M/T MORGENEN

Fredheim, Kåre, Kristiansand, f.4.2.,, Smører, Skip: M/S BRACONDA

Fredhjem, Ansgar M., Kristiansand, f.27.8.1893, Skipsfører, Skip: M/S HIRD

Gjedeland, Håkon Simonsen Fredly, Sør-Audnedal, f.20.6.1919, Motormann, Skip: M/T REGINA, død 25.9.1941

Fredriksen, Olaf, Fjære, f.6.9.1920, Lettmatros, Skip: M/T BRITTA

Fredriksen, Paul Grant, Hidra, f.28.5.1919, Dekksgutt, Skip: D/S NOVASLI

Fredriksen, Petter Sverre, Lista, f.26.7.1915, Skipskokk, Skip: D/S BRAVORE, M/T MOSLI

Fredriksen, Reidar, Hidra, f.10.9.1920, Matros, Skip: M/S MARY, M/S GRÅLYS

Frestad, Sigurd Anker, Lillesand, f.10.12.1920, Matros/skytter, Skip: D/S INGERTO, død 27.2.1942

Frestad, Tolli Hervald Andreassen, Lista, f.31.8.1914, Fyrbøter, Skip: D/S ANNAVORE

Fresø, Peder Alfred, Stokken, f.26.8.1919, Styrmann, Skip: D/S WILLIAM BLUMER, D/S TORAFIRE

Fridvold, Emanuel, Dypvåg, f.4.11.1885, Skipsfører, Skip: P/S EIDSVOLD, D/S SOLAAS

Frigstad, Peder Ingemann, Lista, f.20.5.1906, Sjømann, Skip: M/S VANSØ, død 25.5.1940

Frikstad, Frank, Kristiansand, f.10.6.1915, Fyrbøter, Skip: D/S SPES, D/S RIMAC

Fritsvold, Johan, Kristiansand, f.26.6.1917, Marinen, Skip:

Frivold, Bjørge Bertelsen, Fjære, f.14.7.1914, Maskingutt, Skip: M/T EGERØ

Froholdt, Odmund Edvartsen, Eide, f.17.2.1912, Styrmann, Skip: D/S TUGELA, M/S TAIWAN

Frydnes, Martin Sigurd, Halse og Harkmark, f.26.7.1897, Stuert, Skip: D/S GUDVIN, M/S BUENOS AIRES, D/S LOKE

Frøyland, Johan Mikal, Lista, f.23.1.1908, Styrmann, Skip: D/S GUNDA

Frøyland, Theodor (Kallberg), Lista, f.12.4.1919, Byssegutt, Skip: D/S ACOSTA

Frøysland, Thomas Tiedemann, Halse og Harkmark, f.6.1.1911, Maskinist, Skip: D/S AGNES, død 9.1.1945

Fuchs, Gerhard Rudolf, Stokken, f.26.1.1920, Skipskokk, Skip: M/T ITALIA, død 15.6.1940

Fulland, Alf, Farsund, f.24.9.1905, Styrmann, Skip: D/S DEA, D/S VEST

Furuborg, Richard, Flekkefjord, f.6.7.1905, Styrmann, Skip: M/S HAV

Furuborg, Severin, Flekkefjord, f. Maskinist, Skip:

Føreland, Gunnar Halvorsen, Risør, f.6.10.1920, Smører, Skip: D/T ARTHUR W. SEWALL

Føreland, Ingvald, Oddernes, f.1.5.1920, Messegutt, Skip: M/T POLYCASTLE

Føreland, Mardon, Oddernes, f.17.1.1925, Jungmann, Skip: D/S METEOR, D/S TORRIDAL

Faafeng, Nils Andreas, Arendal, f.10.7.1920, Lettmatros, Skip: D/S MARPESIA,