G

19. JANUAR 2016 BLE DET HELT NYE NASJONALE KRIGSSEILERREGISTERET LANSERT PÅ NETTSIDEN www.Krigsseilerregisteret.no. REGISTERET "KRIGSSEILERE FRA AGDER 1939-1945" HAR SIDEN DA IKKE BLITT OPPDATERT VIDERE. DET VIL LIKEVEL LIGGE TILGJENGELIG PÅ STIFTELSEN ARKIVETS NETTSIDER FRAM TIL SOMMEREN 2017.

Krigsseilere fra Agder 1939-45 med etternavn på G

Gabrielsen, Carl Georg, Sør-Audnedal, f.11.6.1913, Styrmann, Skip: D/S MOSNA

Gabrielsen, Eilert Severin, Spind, f.19.1.1909, Tømmermann, Skip: M/T KONGSGAARD, død 21.2.1942

Gabrielsen, Erling, Flekkefjord, f.,.,.1895, Skipselektriker, Skip:

Gabrielsen, Fred Torleif, Herad, f.11.8.1911, Båtsmann, Skip: M/T ERLING BRØVIG

Gabrielsen, Georg Meidel, Greipstad, f.20.6.1913, Skipsfører, Skip: D/S JERN, D/S MOSNA

Gabrielsen, Gunvald, Mandal, f.31.1.1886, Stuert, Skip: M/T VARDAAS

Gabrielsen, Jonas, Fjære, f.4.4.1920, Smører, Skip: M/S FERNBANK, M/S HØEGH SILVERCLOUD

Gabrielsen, Karl Gustav Wangelsten, Fjære, f.18.3.1914, Fyrbøter, Skip: M/S HELGØY

Gabrielsen, Karstein, Lista, f.,.,.1915, Skipskokk, Skip:

Gabrielsen, Karsten Enger, Fjære, f.28.7.1909, Lettmatros, Skip: M/T THORDIS

Gabrielsen, Leiv, Farsund, f.7.2.1913, Styrmann, Skip: M/S MOSTUN

Gabrielsen, Normann Meyer, Herad, f.19.2.1916, Matros, Skip: M/T G. C. BRØVIG, MARINEN

Gabrielsen, Norman August, Farsund, f.3.6.1920, Skipstelegrafist, Skip: D/S KIRSTEN B., D/T RANELLA

Gabrielsen, Rolf Gotfred, Spind, f.25.4.1913, Fyrbøter, Skip: D/S LILLEMOR

Gabrielsen, Tobias, Kvås, f.25.4.1920, Sjømann, Skip: S/S ELISHA WALKER, M/T BARFONN

Gabrielsen, Torvald, Farsund, f.12.7.1899, Skipsfører, Skip: D/S BORGFRED,

Gabrielsen, William Charles, Farsund, f.7.8.1913, Båtsmann, Skip: D/S AUST,

Gauperaa, Anders B., Øyestad, f.5.10.1907, Styrmann, Skip: M/S HAI HING,

Gauslaa, Gunnar, Lillesand, f.15.12.1899, Skipsfører, Skip: M/T G.C. BRØVIG, D/S LISTA

Gauslaa, Odd, Lillesand, f.10.2.1921, Motormann, Skip: M/S OREGON EXPRESS, M/S HØEGH SILVERCLOUD

Gautestad, Ånund, Evje, f.23.7.1894, Sjømann, Skip:

Gellein, Erling, Kristiansand, f.21.6.1919, Fyrbøter, Skip: D/S FREIDIG,

Georgsen, Olaf Martin, Herad, f.18.7.1888, Skipsfører, Skip: D/S BELIZE, død 4.12.1941

Gerner, Harry Sunde, Lista, f.9.11.1911, Styrmann, Skip: M/S MOSTUN, M/S MOSDALE

Gerrard, O.J, Kristiansand, f.,.,.,, Skipsfører, Skip: D/S GERMA

Gerrard, Trygve Johan, Kristiansand, f.11.3.1917, Maskinist, Skip: M/T POLYCASTLE, M/T HAVPRINS

Gill, Willy, Oddernes, f.26.9.1920, Messegutt, Skip: D/S GRAZIELLA

Gislefoss, John, Vennesla, f.21.6.1918, Lettmatros, Skip:

Githmark, Ivar, Vestre Moland, f.17.5.1918, Båtsmann, Skip: D/S SIRENES, D/S JETTA

Gitmark, Finn, Kristiansand, f.3.6.1910, Styrmann, Skip: M/S TARIFA, M/S TIGRE

Giving, Morten, Dypvåg, f.10.6.1911, Maskinist, Skip: M/S FERNWOOD, M/S FERNHILL

Gjennestad, Harald Olsen, Øyestad, f.21.10.1917, Smører, Skip: M/T O.B.SØRENSEN

Gjertsen, Johan, Eide, f.30.6.1918, Styrmann, Skip: D/S BJERGFIN

Gjertsen, Kaare Tybring, Holt, f.28.10.1919, Lettmatros, Skip: M/S OREGON EXPRESS

Gjertsen, Martin, Fjære, f.2.12.1898, Styrmann, Skip: M/T NUEVA ANDALUCIA

Gjertsen, Nils, Halse og Harkmark, f.11.12.1916, Styrmann, Skip:

Gjertsen, Tormund, Halse og Harkmark, f.13.2.1919, Matros/skytter, Skip: M/S IVARAN, M/T HALLANGER

Gjeruldsen, Arne Mangor, Arendal, f.15.12.1918, Fyrbøter, Skip: D/T CRAWFORD ELLIS

Gjeruldsen, Arthur Gerhard, Hisøy, f.1.11.1915, Matros, Skip: D/S WILLIAM BLUMER, M/T ORION

Gjeruldsen, Karl Georg, Arendal, f.18.9.1913, Styrmann, Skip: D/S JETTA

Gjeruldsen, Nils Johannes, Arendal, f.5.3.1910, Motormann, Skip: M/T HERBRAND, M/T SKANDINAVIA

Glad, Rudolf Jørgensen, Arendal, f.3.7.1921, Motormann, Skip: M/S TROLLEHOLM

Goderstad, Sigurd, Kristiansand, f.19.2.1916, Fyrbøter, Skip: D/S LISTO, D/S FULTON

Golden, Anker, Herad, f.18.8.1920, Lettmatros, Skip: D/S TORNY, M/S SØRHOLT

Gomnes, Øystein Olsen, Risør, f.31.1.1926, Fyrbøter, Skip:

Govertsen, Peder Sigurd, Søgne, f.16.11.1904, Maskinist, Skip: THOMAS RUFFIN, død 9.3.1943

Govertsen, Robert, Vestre Moland, f.28.3.1915, Sjømann, Skip:

Grefstad, John, Lyngdal, f.25.2.1920, Matros, Skip: D/S BORGFRED, D/S DUX

Grefstad, Sverre, Fjære, f.19.4.1919, Motormann, Skip: M/T THORHILD, M/S VILLANGER

Gregersen, Jonas Auhelen, Farsund, f.24.2.1915, Styrmann, Skip: D/S SAPHIR

Greibesland, Olaf Arthur,  Sør-Audnedal, f.12.11.1912, Donkeymann, Skip: D/S NOVASLI, M/T LINCOLN ELLSWORTH, HMS MANSFIELD

Grimestad, Bent, Øyslebø, f.11.4.1911, Matros, Skip: M/T CHINA, død 2.4.1944

Grimslia, Aslak, Holt, f.4.7.1914, Pumpemann, Skip: M/T JOHN P. PEDERSEN, død 20.5.1941

Grundeland, Andreas, Sør-Audnedal, f.29.2.1916, Matros, Skip: D/S NOVASLI, M/T PRESIDENT DE VOGUE, D/S CLIO

Grundesen, Finn, Hisøy, f.10.5.1913, Styrmann, Skip: D/S TORAFIRE, D/S BAUTA                         

Grødal, Nils, Kristiansand, f.25.12.1913, Lettmatros, Skip: D/S KOMET

Grødem, Enok, Kristiansand, f.28.9.1879, Maskinist, Skip: D/S JYLLAND

Grødum, Ole Vehus, Landvik, f.7.5.1917, Fyrbøter, Skip:

Grødum, Toralf, Tveit, f.7.8.1922, Smører, Skip: M/T ATHENE, M/T BRAMORA

Grøm, Carsten, Grimstad, f.9.3.1907, Skipsfører, Skip: D/T SARITA

Grøsle, Håkon, Fjære, f.18.5.1912, Skipselektriker, Skip: M/T THELMA, M/T  HAVPRINS

Grøsle, Olav, Grimstad, f.20.7.1910, Tømmermann, Skip: M/T FENRIS

Grøsle, Sverre, Austre Moland, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Grøsle, Trygve Terjesen, Grimstad, f.21.4.1902, Styrmann, Skip: M/T THORHILD, M/T HERBRAND

Gulbrandsen, Einar Heier, Tromøy, f.18.10.1897, Maskinist, Skip: M/T KOLL, død 6.4.1942

Gulbrandsen, Erik Normann, Holt, f.27.3.1914, Motormann, Skip: M/S JAMAICA, død 7.3.1943

Gulbrandsen, Normann, Austre Moland, f.4.9.1914, Matros, Skip: D/S ASGERD, død 27.0.1940

Gulbrandsen, Ragnar, Arendal, f.27.11.1915, Lettmatros, Skip: M/T VARDAAS

Gulliksen, Anders Martin, Arendal, f.2.6.1887, Styrmann, Skip: D/S TORA ELISE, død 20.3.1940

Gulliksen, Godtfred Vigeland, Grimstad, f.17.11.1912, Fyrbøter, Skip: D/S BLINK

Gulowsen, Peder, Grimstad, f.3.5.1893, Matros, Skip: D/S ELLAVORE

Gundersen, Bjarne, Hisøy, f.16.4.1891, Maskinist, Skip: D/S GERMA

Gundersen, Egil Ingemann, Flosta, f.18.1.1918, Matros, Skip: M/S ELISE, D/S START

Gundersen, Fritjof, Arendal, f.21.5.1910, Fyrbøter, Skip: M/T ASTRELL, D/S HALSE

Gundersen, Gerhard Arthur Dahl, Tromøy, f.17.11.1902, Maskinist, Skip: M/S BENJAMIN FRANKLIN, død 19.2.1941

Gundersen, Gerhard, Tromøy, f.16.4.1897, Maskinist, Skip: M/T BRASIL, død 13.4.1941

Gundersen, Godtfred M., Tromøy, f.19.7.1895, Skipsfører, Skip: M/S HERSTEIN

Gundersen, Gunder Gerhard, Flosta, f.19.4.1902, Styrmann, Skip: D/S REGIN

Gundersen, Gunder, Fjære, f.21.4.1903, Sjømann, Skip:

Gundersen, Gunleiv, Birkenes, f.22.5.1914, Matros, Skip: D/S SPERO, D/S FANA

Gundersen, Gunleiv, Birkenes, f.31.10.1905, Matros, Skip:

Gundersen, Gunnar Alfred, Kristiansand, f.13.12.1888, Maskinsjef, Skip: D/T LITIOPA

Gundersen, Gunnar Arnfinn, Farsund, f.24.1.1908, Styrmann, Skip: D/S REIAAS, D/S MARITA

Gundersen, Gunnar, Arendal, f.,.,.1902, Styrmann, Skip:

Gundersen, Gunnar, Høvåg, f.20.10.1904, Styrmann, Skip: H/B UNIWALCO, D/S NIDAREID

Gundersen, Gunnar, Mandal, f.,.,.,.,., Kokk, Skip:

Gundersen, Gunnar, Vennesla, f.13.11.1920, Matros, Skip: D/S KIS, D/S BRAVO

Gundersen, Gunvald, Arendal, f.5.7.1904, Fyrbøter, Skip: D/S HAVØRN

Gundersen, Gunvald, Farsund, f.22.5.1908, Styrmann, Skip: D/S CISS, død 3.3.1942

Gundersen, Hans Meidell Brårvik, Flosta, f.22.5.1921, Byssegutt, Skip: D/S NESTTUN, D/S STANDARD

Gundersen, Hans, Fjære, f.4.12.1902, Tømmermann, Skip: M/T INDIA, død 11.9.1943

Gundersen, Harald, f. 28.11.1902, Matros, Skip: M/S Tabor, M/S Chr. Th. Boe, M/S Danio

Gundersen, Harry Bernt, Flosta, f. 12.4.1924, Skytter, Skip: D/T CRAWFORD ELLIS

Gundersen, Hjalmar, Vestre Moland, f.16.2.1885, Matros, Skip: M/S TOLEDO, M/S BAJAMAR

Gundersen, Hjalmar, Vestre Moland, f.22.6.1914, Båtsmann, Skip: M/T VIVI

Gundersen, Ingvald M., Øyestad, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Gundersen, Jens Adolf, Tromøy, f.24.3.1918, Jungmann, Skip: M/T EVITA

Gundersen, Jens Kristian, Arendal, f.20.5.1920, Maskingutt, Skip: M/T ALBERT ELLSWORTH, M/S ABRAHAM LINCOLN

Gundersen, Johan Theodor, Fjære, f.12.7.1904, Skipsfører, Skip: M/S THORDIS

Gundersen, Johannes William, Arendal, f.10.7.1911, Fyrbøter, Skip: D/S STANJA

Gundersen, John Sverre, Spangereid, f.21.6.1916, Sjømann, Skip: D/S DEA, død 10.6.1941

Gundersen, Jon, Tromøy, f.16.11.1915, Styrmann, Skip: M/T VARDAAS

Gundersen, Jørgen, Grimstad, f.15.6.1909, Stuert, Skip: M/T NINA BORTHEN, død 1.10.1940

Gundersen, Leif Dahl, Arendal, f.19.7.1918, Matros, Skip: M/T KOLLSKEGG

Gundersen, Malvin, Arendal, f.31.12.1911, Lettmatros, Skip: M/T ATLANTC

Gundersen, Martin, Flosta, f. 29.1.1891, Tømmermann, Skip: M/T DAGHILD, M/S MOSDALE

Gundersen, Morten, Flosta, f.3.2.1904, Styrmann, Skip: M/T JOHN P. PEDERSEN, død 20.5.1941

Gundersen, Nils Arnfeldt, Lista, f.17.3.1916, Matros, Skip: D/S SPIND, M/S PLEASANTVILLE

Gundersen, Olaf Ansgar, Arendal, f.10.4.1917, Styrmann, Skip: D/S WILLIAM BLUMER, D/S HEKTOR

Gundersen, Olaf, Arendal, f.?, Stuert, Skip: M/T ITALIA

Gundersen, Olav Johan, Vestre Moland, f.1.9.1915, Styrmann, Skip: M/T POLYKARP

Gundersen, Olav, Kvås, f.3.2.1921, Sjømann, Skip: S/S CHAGRES, død 4.5.1943

Gundersen, Olav, Landvik, f.20.1.1909, Styrmann, Skip: M/T NUEVA ANDALUCIA

Gundersen, Olav, Søgne, f.23.10.1909, Tømmermann, Skip: M/S FERNPLANT, M/T GLARONA, M/S GAUSDAL

Gundersen, Ole Antonius, Arendal, f.12.9.1892, Maskinist, Skip: M/T VAV

Gundersen, Oscar, Tromøy, f.29.5.1891, Skipsfører, Skip: D/S PORT ANTONIO, død 19.7.1942

Gundersen, Oskar Sigurd, Oddernes, f.21.1.1898, Matros, Skip: D/S LISTO, D/S HEILO

Gundersen, Peder Henry Fredheim, Landvik, f.23.4.1907, Matros, Skip: M/S THORDIS

Gundersen, Per, Grimstad, f.13.7.1921, Lettmatros, Skip:

Gundersen, Rolf, Arendal, f.20.11.1913, Matros, Skip: D/S EVINA

Gundersen, Severin Danielsen, f. 21.2.1914, Maskinist, Skip: M/S HØEGH MERCHANT, M/S THOR

Gundersen, Sigbjørn Ingvald, Tromøy, f.15.1.1918, Smører, Skip: M/S VICTOR

Gundersen, Sigurd Karsten, Fjære, f.3.1.1912, Matros, Skip: M/S SCOTIA

Gundersen, Thoralf, Kristiansand, f.9.4.1918, Lettmatros, Skip:

Gundersen, Thorleif Johan, Arendal, f.9.2.1912, Lettmatros, Skip: M/T NUEVA ANDALUCIA

Gundersen, Toralv J., Søgne, f.27.10.1915, Skipstelegrafist, Skip: D/T MADRONO

Gundersen, Trygve, Arendal, f.21.6.1903, Styrmann, Skip:

Gundersen, Aanon Helmer, Tromøy, f.8.4.1899, Maskinist, Skip: M/T NUEVA ANDALUCIA

Gunleiksen, Anders, Søndeled, f.2.10.1915, Smører, Skip: M/T NORAVIND, M/T BRITANNIA

Gunnarsen, Gunfelt, Vestre Moland, f.21.4.1915, Båtsmann, Skip: M /S BYRDING

Gunnersen, Peder Gotfred, Flosta, f. 26.10.1902, Hvalfanger, Skip: M/S SANDANGER

Gunnufsen, Ivar Lund, Lillesand, f.20.11.1916, Båtsmann, Skip: D/S BELMOIRA, D/S FAGERBRO, M/S GRANVILLE

Gunnufsen, Tørres, Eide, f.17.5.1915, Styrmann, Skip: D/S TORDENSKJOLD, D/S KNARR

Gunnufsen, William, Lillesand, f.,.,.,, Skipskokk, Skip:

Gunvaldsen, Olav, Vestre Moland, f.1.9.1912, Marinen, Skip: ODIN

Gustavsen, Eldrup, Risør, f. 21.6.1910, Maskinsjef, Skip: M/S FERNWOOD, M/T GARONNE

Gustavsen, Georg, Holt, f.22.3.1914, Matros, Skip: M/T VARDAAS

Gustavsen, Gustav, Øyestad, f.11.12.1895, Stuert, Skip: D/S TAKSAAS

Gustavsen, Harald, Lista, f.12.10.1913, Sjømann, Skip:

Gustavsen, Jan Terje, Flosta, f.24.9.1918, Matros, Skip: D/S STORESAND, D/S KORSNES

Gustavsen, Karl Gustav, Holt, f.27.8.1891, Stuert, Skip: RAMAPO, død 14.2.1942

Gustavsen, Ludvig, Greipstad, f.6.7.1920, Matros, Skip: D/S STADION II, D/S MARVEL

Guttormsen, Bjarni, Fjære, f.28.3.1919, Lettmatros, Skip: M/S HAVFRU, M/T ALAR

Guttormsen, John, Vestre Moland, f.22.4.1921, Matros/skytter, Skip: M/T POLYKARP, M/T SEIRSTAD

Guttormsen, Karl Hillmann., Lillesand, f.8.9.1893, Fyrbøter, Skip: D/S BENWOOD, D/S K.G. MELDAHL

Guttormsen, L.B., Dypvåg, f.3.6.1886, Skipsfører, Skip: M/T POLYKARP

Guttormsen, Oscar Emil, Fjære, f.19.2.1917, Motormann, Skip: M/T THORHILD

Guttormsen, Rolf Arvid, Lillesand, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Gyberg, Martin K., Hægebostad, f.11.6.1914, Matros, Skip: M/S CISS, D/S NORDVANGEN, M/T SANDANGER

Gyland, Josef Arvid, Nes, f.25.1.1920, Lettmatros, Skip: M/T POLYKARP, M/S VIBRAN