L

19. JANUAR 2016 BLE DET HELT NYE NASJONALE KRIGSSEILERREGISTERET LANSERT PÅ NETTSIDEN www.Krigsseilerregisteret.no. REGISTERET "KRIGSSEILERE FRA AGDER 1939-1945" HAR SIDEN DA IKKE BLITT OPPDATERT VIDERE. DET VIL LIKEVEL LIGGE TILGJENGELIG PÅ STIFTELSEN ARKIVETS NETTSIDER FRAM TIL SOMMEREN 2017.

Krigsseilere fra Agder 1939-45 med etternavn på L

Landgren, John Arnold, Arendal, f.9.7.1903, Maskinist, Skip: D/S ASGERD, D/S LØVAAS

Landsverk, Odd, Mandal, f.3.8.1923, Matros, Skip: D/T MADRONO, D/S RINGSTAD, D/S MARITA

Langballe, Jens Peder Lind, Dypvåg, f.5.5.1914, Matros, Skip: D/S HØRDA, død 16.3.1941

Langballe, Josef, Dypvåg, f.12.9.1904, Skipskokk, Skip: D/S AUST

Langballe, Olav Cold, Arendal, f.1.6.1910, Maskinist, Skip: M/S SCEBELI, død 6.12.1944

Langefoss, Leif, Hisøy, f.22.5.1898, Skipsfører, Skip: M/S BESHOLT, død 2.12.1942

Langeland, Arne, Vestre Moland, f.4.4.1908, Styrmann, Skip: D/S CATE B, M/T G.C. BRØVIG, M/T ASTRELL

Langeland, John Wilhelm, Gyland, f.14.10.1918, Lettmatros, Skip: D/S JANNA

Langemyr, Andreas, Greipstad, f.25.12.1915, Båtsmann, Skip: M/S ANATINA

Langemyr, Arnold Sverre (Andersen), Landvik, f.20.6.1915, Motormann, Skip: M/T ARENA

Langemyr, Lars A., Arendal, f.18.10.1895, Maskinist, Skip: M/T THELMA

Langfeldt, Magnus Emanuel, Søgne, f.29.6.1882, Skipsfører, Skip: D/S FIDO

Langfeldt, Morten, Søgne, f.9.2.1905, Styrmann, Skip: M/S SKJELBRED, TROMØY

Langfeldt, Sverre, Kristiansand, f.6.7.1895, Skipsfører, Skip: D/S FAGERSTEN, død 13.10.1942

Larsen Wilfred A., Risør, f.1.5.1922, Sjømann, Skip:

Larsen, Alf Helmer, Arendal, f.5.5.1905, Motormann, Skip: M/T ITALIA

Larsen, Alfred, Farsund, f.,.,.,, Tømmermann, Skip: M/T ERLING BRØVIG

Larsen, Alfred, Kristiansand, f.4.9.1897, Maskinist, Skip: D/T KETTY BRØVIG

Larsen, Andreas, Flosta, f.13.1.1902, Los, Skip: D/S TROMØSUND, død 1.3.1943

Larsen, Arent Ludvig, Hidra, f.2.12.1921, Lettmatros, Skip: M/S HEKTOR, M/S PEIK

Larsen, Arne Egil, Randesund, f.26.4.1921, Skipskokk, Skip: D/S SVANEFJELL

Larsen, Arne Viktor, Arendal, f.7.4.1916, Motormann, Skip: M/S GALLIA, M/S NUEVA ANDALUCIA

Larsen, Arne, Spind, f.18.10.1916, Matros, Skip: D/S VEST

Larsen, Arthur Henry Edward, Øyestad, f.10.11.1915, Sjømann, Skip: M/S BENJAMIN FRANKLIN, D/S HALSE

Larsen, Bernt, Hidra, f.22.12.1918, Dekksgutt, Skip: M/T HARALD BRØVIG

Larsen, Bjarne Henry, Arendal, f.24.5.1916, Maskinist, Skip: M/T ITALIA, P/S EIDSVOLD, død 9.4.1940

Larsen, Bjarne Kristoffer, Søgne, f.21.7.1921, Matros, Skip:

Larsen, Einar, Hidra, f.17.8.1920, Matros, Skip: M/T NOREG

Larsen, Einar, Risør, f.29.1.1920, Smører, Skip: M/T SEIRSTAD

Larsen, Elias, Lista, f.09.01.1923, Sjømann, Skip:

Larsen, Erling, Lista, f.21.8.1917, Matros, Skip:

Larsen, Finn, Arendal, f.,.,.,, Matros, Skip: M/T FERM

Larsen, Fridtjof, Tromøy, f.20.7.1909, Maskinist, Skip: M/T DAGHILD, D/T RANELLA

Larsen, Georg Martinius, Tromøy, f.27.3.1888, Maskinist, Skip: M/T THORDIS, død 22.2.1945

Larsen, Gunvald Erling, Randesund, f.9.7.1917, Fyrbøter, Skip: D/S SIRENES

Larsen, Harald Konrad, Hisøy, f.27.12.1909, Pumpemann, Skip: M/T SOLITAIRE

Larsen, Harald, Dypvåg, f.26.1.1890, Styrmann, Skip: D/S RUDOLF

Larsen, Harry Sten, Kristiansand, f.5.5.1911, Styrmann, Skip: M/T POLYKARP

Larsen, Harry, Oddernes, f.5.7.1923, Lettmatros, Skip: D/S GOL, MARVEL

Larsen, Henrik, Arendal, f.25.4.1911, Styrmann, Skip: D/S ORANIA

Larsen, Ingeman, Mandal, f.6.3.1913, Fyrbøter, Skip: M/S HØEGH MERCHANT

Larsen, Jakob A., Lista, f.24.9.1909, Donkeymann, Skip:

Larsen, James, Flosta, f.07.06.1899, Styrmann, Skip: M/T SOLITAIRE

Larsen, Jens Kristian, Flekkefjord, f.15.2.1915, Messegutt, Skip: M/T ARAMIS

Larsen, Johan Ludvig Nicolai, Hidra, f.29.9.1894, Styrmann, Skip: M/S NORBRYN, død 4.5.1941

Larsen, Johannes Konrad, Holt, f.4.1.1920, Smører, Skip: NORDLYS, M/T BELLO

Larsen, Karl Severin, Hornnes, f.23.3.1908, Motormann, Skip: M/T ARENA

Larsen, Karl, Søndeled, f.21.3.1904, Matros, Skip: M/S TIJUCA

Larsen, Karsten Møller, Risør, f.16.2.1913, Motormann, Skip: M/S TROJA

Larsen, Kjell, Hidra, f.4.10.1907, Maskinist, Skip: M/S TALABOT

Larsen, Kristian Henrik, Lyngdal, f.12.4.1920, Maskinist, Skip: M/S TOURAINE

Larsen, Lars Arnold, Tvedestrand, f.17.6.1905, Matros, Skip: D/S ASGERD, død 27.9.1940

Larsen, Lars Dahl, Arendal, f.28.3.1887, Styrmann, Skip:

Larsen, Lars Emil, Feda, f.3.12.1921, Lettmatros, Skip: D/S ELNA E.

Larsen, Lars, Arendal, f.4.7.1909, Styrmann, Skip: M/T ATHENE, død 10.6.1942

Larsen, Lars, Hidra, f.,.,.1895, Sjømann, Skip:

Larsen, Lars, Lista, f.17.12.1917, Skipskokk, Skip: D/S FAR, M/S HINDANGER

Larsen, Lars, Risør, f.,.,.,, Motormann, Skip: M/S ALAR

Larsen, Leif Herbert, Flekkefjord, f.,.,.,, Fyrbøter, Skip: KOSMOS

Larsen, Leif Kåre, Lista, f.12.6.1918, Lettmatros, Skip: M/T MOSLI

Larsen, Leif Nikolai, Arendal, f.4.9.1915, Sjømann, Skip: M/T LISE, død 25.6.1948

Larsen, Leonard Martin, Lista, f.19.6.1916, Lettmatros, Skip: D/S FAR

Larsen, Louis Anton, Risør, f.12.6.1915, Motormann, Skip: D/S THODE FAGELUND, M/S GABAN

Larsen, Louis Birger, Arendal, f.17.9.1904, Styrmann, Skip: M/T KLØVEREN

Larsen, Louis Oscar, Oddernes, f.7.3.1911, Båtsmann, Skip: HVITSKJELL

Larsen, Ludvig, Kristiansand, f.17.6.1919, Jungmann, Skip: GUNVOR MÆRSK

Larsen, Ludvig, Vestre Moland, f.,.,.,, Skipselektriker, Skip: KOSMOS

Larsen, Mardon Johan, Oddernes, f.22.5.1918, Fyrbøter, Skip: D/S PATRIA, D/S GOL

Larsen, Odd Egedius, Arendal, f.15.5.1922, Smører, Skip: M/T ORION, D/S HALSE

Larsen, Olaf, Arendal, f.28.5.1898, Skipselektriker, Skip: M/T HØEGH GIANT, M/T ITALIA

Larsen, Olav Trygve, Oddernes, f.12.7.1895, Skipsfører, Skip: M/T THELMA

Larsen, Ole Egedius, Arendal, f.2.1.1894, Styrmann, Skip: D/S GIMLE, død 22.5.1942

Larsen, Paul Dahl, Arendal, f.19.4.1908, Lettmatros, Skip: S/S SELANDIA, død 25.1.1943

Larsen, Rolf, Risør, f.2.6.1920, Matros, Skip: D/T ARTHUR W. SEWALL, M/S BIDEVIND, M/S TERCERO

Larsen, Salve Johan, Søgne, f.13.5.1917, Matros, Skip: D/S NOREFJORD

Larsen, Sven Georg, Høvåg, f.25.11.1895, Skipsfører, Skip: M/S ANNA ODLAND

Larsen, Sverre Wilhelm, Kristiansand, f.10.5.1901, Maskinist, Skip: M/T MOSLI

Larsen, Tellef, Høvåg, f.26.8.1893, Styrmann, Skip: D/S KVERNAAS, M/S HALLINGDAL

Larsen, Teodor, Farsund, f.,.,.,, Pumpemann, Skip: M/T ERLING BRØVIG

Larsen, Thor, Arendal, f.27.9.1890, Maskinist, Skip: D/S IDRÆT

Larsen, Thoralf, Arendal, f.4.9.1902, Båtsmann, Skip: D/S CARRIER

Larsen, Thoralf, Øyestad, f. 14.11.1916, Skip: S/S Carmelfjell, S/S Iris, S/S Leiv Eriksson

Larsen, Tom Gunvald, Kristiansand, f.31.3.1920, Smører, Skip: D/T MADRONO, M/S NORBRYN

Larsen, Tor Solhaug, Hidra, f.11.10.1917, Styrmann, Skip: M/T MOSLI, M/S SUDERØY

Larsen, Tore, Øyestad, f.,.,.,, Pumpemann, Skip:

Larsen, Trygve Ludvig, Kristiansand, f.21.9.1907, Maskinist, Skip: D/S INGER, død 23.8.1941

Larsen, Trygve, Lista, f.28.10.1924, Lettmatros, Skip: M/S NORBRYN, M/T ANDREA BRØVIG

Larsen, Waldemar, Fjære, f.27.2.1901, Reparatør, Skip: M/T HALLANGER

Larsson-Fedde, Birger, Feda, f.25.11.1895, Skipsfører, Skip: D/S CATE B.

Lassen, Ernst Jack, Arendal, f.17.11.1919, Smører, Skip: M/T ITALIA

Lassen, Torbjørn Lorenz, Arendal, f.18.11.1917, Motormann, Skip: M/T ITALIA

Lauen, Ola T., Hægebostad, f.,.,.1919, Sjømann, Skip:??

Laukvik, Georg, Søndeled, f.19.3.1909, Tømmermann, Skip: D/T ARTHUR W. SEWALL

Laundal, Andreas, Herad, f.20.5.1921, Skipskokk, Skip: S/S CISS, D/S DEA

Lauvrak, Olav Jørgen, Fjære, f.16.9.1917, Styrmann, Skip: M/S LUCAS

Leire, Einar, Søgne, f.1866, Skipsfører, Skip: M/T SAGONA

Leire, Oskar, Søgne, f.,.,.1877, Skipsfører, Skip:??

Leland, Enok, Vigmostad, f.20.11.1923, Matros, Skip: D/S BELIZE, død 1.1942

Lervik, Martin Adolf, Austad, f.29.7.1913, Maskinist, Skip: M/T ANDREA BRØVIG, M/S BALLA

Li, Olav Haraldsen, Høvåg, f.2.1.1893, Skipsfører, Skip: M/S HØEGH MERCHANT, PORTLAND, død 3.7.1942

Lia, Torbjørn, Froland, f.,.,.,, Sjømann, Skip:??

Lian, Sigurd, Sør-Audnedal, f.17.6.1911, Fyrbøter, Skip: D/S NOVASLI, M/S SOMERVILLE, M/T DALFONN

Lid, Ingolf, Kristiansand, f.15.5.1921, Matros/skytter, Skip: M/S TORRENS, M/S MARGRETHE BAKKE

Lidi, Gunnar Olsen, Oddernes, f.3.9.1915, Maskingutt, Skip: D/S IBIS, D/S LISTO

Lidi, Gunstein, Kristiansand, f.17.10.1917, Lettmatros, Skip: D/T MADRONO, D/S RINGSTAD

Lidtveit, Jørund Olavson, Bygland, f.9.6.1918, Motormann, Skip: D/S MAMMY, M/S BESHOLT

Lie, Arvid Peder, Hægebostad, f.17.3.1922, Byssegutt, Skip: M/S SKJELBRED

Lie, Simon Karlsen, Halse og Harkmark, f.16.10.1898, Maskinist, Skip: D/S AGNES

Lien, Arthur Thorleif, Feda, f.20.2.1914, Matros, Skip: D/S ELNA E.

Lien, Olav, Mandal, f.4.1.1920, Marinegast, Skip: KNM STORD

Liland, Karsten Isaksen, Bakke, f.29.5.1921, Lettmatros, Skip: D/S NOVASLI, M/S SOLØY, MTB BODØ, død 4.1.1943

Lilleberg, Albert, Grimstad, f.21.2.1918, Matros, Skip: M/S ATHENE, D/S GALATHEA, død 21.1.1945

Lillejord, Eyvind, Øyestad, f.21.11.1921, Maskinist, Skip: M/S VELOX

Lilleødegård, Knut, Kristiansand, f.17.12.1917, Lettmatros, Skip: M/T MORGENEN

Lind, Trygve, Mandal, f.25.5.1901, Skipsfører, Skip: MARINEN

Lindblom, Gustav Georg, Risør, f.26.12.1920, Motormann, Skip: M/T SEIRSTAD, M/S VITA

Lindeberg, Arnt Tobias (Pedersen), Farsund, f.6.10.1883, Skipsfører, Skip: M/S LINDESNES

Lindeberg, Trygve, Lillesand, f.23.4.1921, Lettmatros, Skip: M//S ELI

Lindebø, Normann, Oddernes, f.28.1.1905, Matros, Skip: M/K LINDEBØ

Lindeland, Konrad, Bakke, f.2.10.1918, Messegutt, Skip: M/T G.C. BRØVIG, M/T NORLYS, M/S REINHOLT

Lindeland, Leif Arnholdt, Nes, f.20.6.1916, Dekksgutt, Skip: M/S NORBRYN

Lindgren, Alfred, Arendal, f.15.1.1911, Maskinist, Skip: D/S CADMUS, M/T HERBORG

Lindkvist, Kåre, Søgne, f.20.2.1913, Sjømann, Skip: M/S TENTO, M/T SALAMIS

Lindland, Sverre, Kristiansand, f.5.3.1915, Sjømann, Skip:

Lindland, Syvert, Holum, f.7.1.1913, Matros, Skip: D/S NOVASLI, D/S LIDO, M/T HERBRAND

Lindquist, Arnold Hans, Hisøy, f.26.8.1917, Båtsmann, Skip: D/T LITIOPIA

Lindstrand, Reidar, Lyngdal, f.30.4.1921, Matros, Skip: D/S HILD, M/S TRIANON

Lindstøl, Erik, Risør, f.6.12.1913, Styrmann, Skip: D/S BØR

Lindtvedt, Olav Kasper, Tvedestrand, f.15.6.1906, Motormann, Skip: M/T SANDAR

Line, Jens, Landvik, f.16.9.1917, Skipstelegrafist, Skip: D/S FAR, M/S VILLANGER

Lingås, Oddleif, Kristiansand, f.7.9.1922, Dekksgutt, Skip: M/S SKJELBRED, M/T STRINDA

Lingås, Oskar, Kristiansand, f.,.,.,, Styrmann, Skip: D/S TORVANGER

Lislevand, Salve, Vegusdal, f.27.3.1894, Matros, Skip: M/S TITANIAN, D/T FRONTENAC, M/S SLEMMESTAD, død 22.11.1943

Listeid, Gudmund, Lista, f.,.,.,, Maskinist, Skip: D/T KETTY BRØVIG

Ljøstad, Arne, Austre Moland, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Loftesnes, Einar, Vegårshei, f.8.3.1912, Styrmann, Skip: M/S BELRAY

Loftesnes, Olav, Vegårshei, f.5.6.,, Matros, Skip: M/S BELMOIRA

Loftstad, Ragnvald Emil, Holt, f.17.7.1913, Maskinist, Skip:

Log, Arne, Herad, f.1.9.1915, Marinegast, Skip: M/T G.C. BRØVIG, KNM STORD

Log, Finn, Herad, f.29.5.1921, Donkeymann, Skip:

Loga, Kjell, Nes, f.10.3.1917, Motormann, Skip: M/T NINA BORTHEN, død 30.9.1940

Lohndal, Einar J., Herad, f.12.12.1920, Styrmann, Skip: M/S EIDSVOLD, M/S ANNA ODLAND, M/T NORAVIND

Loland, Knut Reidar , Vennesla, f.23.5.1918, Smører, Skip: M/T POLYKARP

Loland, Oscar, Vestre Moland, f.19.5.1907, Styrmann, Skip: M/T O. B. SØRENSEN

Lomeland, Hans, Kristiansand, f.23.9.1915, Tømmermann, Skip: M/T POLYKARP

Lomeland, Odd Einar, Oddernes, f.9.11.1913, Matros, Skip: D/S BOTNE, D/S INGERFIRE

Lorentzen, Kristian Leonard, Hisøy, f.27.8.1909, Skipsfører, Skip: M/T SOUTH AFRICA

Lorentzen, Lorentz K., Hisøy, f.30.7.1897, Maskinist, Skip: M/S BRONXVILLE

Lorentzen, Oskar Alfred, Holt, f.22.3.1915, Skipskokk, Skip: D/S BJØRNVIK, død 29.1.1942

Ludvigsen, Lars, Søgne, f.11.3.1895, Tømmermann, Skip: M/T BRITANNIA, M/T FENRIS

Ludvigsen, Ludvig, Kristiansand, f.2.8.1894, Stuert, Skip: M/T BRAMORA, død 14.9.1943

Lund, Alf M., Dypvåg, f.26.5.1915, Styrmann, Skip: M/T SANDAR

Lund, Alfred Bertin, Holt, f.25.4.1911, Motormann, Skip: M/S HAV, død 13.5.1942

Lund, Anders Tore, Dypvåg, f.17.2.1924, Matros/skytter, Skip: D/T CRAWFORD ELLIS, M/S BAJAMAR

Lund, Erling, Herad, f.11.8.1921, Sjømann, Skip: D/S VIVA

Lund, Jens, Hisøy, f.20.4.1909, Motormann, Skip: M/T ORION

Lund, Karl Ingvald, Kristiansand, f.22.3.1918, Lemper, Skip: D/S LISTO

Lund, Mads, Dypvåg, f.5.3.1918, Skipskokk, Skip: D/S SPERO, M/T SKARAAS

Lund, Trygve, Mandal, f.5.2.1920, Sjømann, Skip: M/T ITALIA

Lund, Trygve, Tromøy, f.13.8.1897, Maskinist, Skip: D/S FARO, død 28.1.1940

Lund, Waldemar, Søgne, f.30.6.1916, Matros/skytter, Skip: M/T O.A. KNUDSEN, D/S FRIDTJOF NANSEN, M/T VANJA

Lundberg, Fredrik, Risør, f.26.2.1918, Matros, Skip: M/T ASTRELL, D/S CHRISTIAN MICHEL, død 26.9.1943

Lundberg, Kjell, Arendal, f.26.6.1921, Stuert, Skip: D/S ASTRA

Lundby, Hans T., Austre Moland, f.,.,.,, , Skip:

Lunde, Sverre Kaspar, Holt, f.7.10.1913, Motormann, Skip: M/S HAV

Lundegaard, Jakob Alf, Austad, f.12.2.1912, Styrmann, Skip: D/S VEST

Lundegård, Teis, Austad, f.17.12.1913, Maskinist, Skip: M/T SANDANGER, død 12.5.1943

Lundegaard, Sten, Farsund, f.3.11.1910, Styrmann, Skip: D/S BORDVIK

Lunderød, Thoralf Tellefsen, Øyestad, f.9.10.1919, Motormann, Skip: M/S SØRHOLT

Lundgard, Magne, Austad, f.9.6.1920, Reparatør, Skip: M/T ANDREA BRØVIG

Lundvall, Mangor, , f.2.1.1922, Sjømann, Skip: 

Lydersen, Bernhard, Flosta, f.,.,.,, Styrmann, Skip

Lydersen, Bjørn Lyder, Flosta, f.23.11.1912, Styrmann, Skip: M/S DAGFRED

Lydersen, Karl Helm Berner, Flosta, f.31.10.1891, Styrmann, Skip: M/T SOUTH AFRICA

Lydersen, Marcus, Flosta, f.26.6.1894, Maskinist, Skip: M/S RAVNAAS

Lydersen, Thor Nicolai, Flosta, f.13.2.1913, Båtsmann, Skip: M/T ORION

Lyng, Karl Peder, Dypvåg, f.26.3.1917, Matros, Skip: D/S KNOLL, D/S SKIENSFJORD

Lyngø, Anders, Randesund, f.6.10.1909, Styrmann/telegrafist, Skip: D/S LYSAKER V, D/S FIDELIO, D/S GERMA

Lysstad, Nicholay, Arendal, f.26.4.1921, Lettmatros, Skip: D/S KVERNAAS

Lægland, Odd Severin Nilsen, Arendal, f.14.6.1918, Smører, Skip: M/T VARDAAS

Løken, Arnt, Grimstad, f.1.4.1919, Matros, Skip:

Løkken, Ingvard OLsen, Kristiansand, f.8.1.1905, Motormann, Skip: M/T GARD, død 24.10.1940

Løkken, John Olsen, Kristiansand, f.22.9.1899, Maskinist, Skip: D/S MOSNA

Lønn, Yngvar Einar, Kristiansand, f.25.7.1907, Skipselektriker, Skip: M/S DUALA

Lønne, Sverre, Randesund?, f.23.9.1918, Motormann, Skip: M/T BEDUIN, M/S MOLDANGER

Lønvik, Thorstein Marius, Flosta, f.17. 8.1898, Styrmann, Skip:

Løvdal, Per Reidar., Dypvåg, f.2.9.1916, Motormann, Skip: M/S RIGMOR, M/S HEIMGAR

Løvendal Gunnar, Hisøy, f.24.6.1922, Matros, Skip: M/T LEIESTEN

Løvfold, Magnus, Arendal, f.22.1.1922, Sjømann, Skip:

Løvik, Karl Johan, Eide, f.23.8.1898, Skipsfører, Skip: M/S GRANVILLE, M/S ROSEVILLE

Løvik, Mathias Herlov, Eide, f.21.10.1901, Stuert, Skip: D/S BRUSE, D/S SNAR

Løvold, Nils, Arendal, f.,.,.1903, Styrmann, Skip: M/T ITALIA

Løvrak, Ole, Arendal, f.22.3.1922, Matros/skytter, Skip: M/T ARISTOPHANES, M/T HAV

Løvøen, Olav Larsen, Flosta, f.25.4.1909, Styrmann, Skip:

Løvås, Mikkel, Oddernes, f.6.6.1912, Motormann, Skip: D/S KRISTIANIAFJORD, M/T KAIA KNUDSEN