N

19. JANUAR 2016 BLE DET HELT NYE NASJONALE KRIGSSEILERREGISTERET LANSERT PÅ NETTSIDEN www.Krigsseilerregisteret.no. REGISTERET "KRIGSSEILERE FRA AGDER 1939-1945" HAR SIDEN DA IKKE BLITT OPPDATERT VIDERE. DET VIL LIKEVEL LIGGE TILGJENGELIG PÅ STIFTELSEN ARKIVETS NETTSIDER FRAM TIL SOMMEREN 2017.

Krigsseilere fra Agder 1939-45 med etternavn på N

Nagelstad, Torkel, Grimstad, f.3.12.1903, Styrmann, Skip: M/S THELMA, D/S ALTAIR, PORTUGAL II SS (Belgisk skip), død 1.1.1941

Nakkestad, Erling, Lyngdal, f.17.7.1919, Matros, Skip: M/S NORBRYN, M/S TORONTO

Narvesen, Bjarne, Lillesand, f.18.7.1887, Maskinist, Skip: MONTBRETIAS, GLAISDALE

Narvesen, Erling, Arendal, f.8.5.1920, Lettmatros, Skip: D/S MARITA, M/S BRITISH COLOMBIA EXPRESS, M/T FOSNA

Narvesen, Finn Hartvig, Kristiansand, f.20.7.1910, Styrmann, Skip:

Narvesen, Håkon, Arendal, f.6.9.1924, Matros/skytter, Skip: M/S VILLANGER, M/T NUEVA ANDALUCIA, M/S FERNWOOD

Narvesen, Olav, Arendal, f.17.1.1922, Motormann, Skip: M/T ASTRELL, M/T O.A. KNUDSEN, M/S VINLAND

Natvig, Jacob, Vestre Moland, f.8.6.1913, Styrmann, Skip:

Nedenes, Knut Olsen, Øyestad, f.1.2.1920, Styrmann, Skip: M/S KRONPRINSESSEN, død 8.8.1944

Nedrebø, Daniel, Lyngdal, f.,.,.1911, Maskinist, Skip: M/T O.B. SØRENSEN, D/T KETTY BRØVIG

Nedrebø, Sigmund, Lyngdal, f.11.7.1916, Skipselektriker, Skip: M/T G.C. BRØVIG

Nenningsland, Johannes, Lyngdal, f.17.11.1920, Matros/skytter, Skip: D/S TORVANGER, D/S TROLLA

Nesland, Odd, Vestre Moland, f.,.,.,, Fyrbøter, Skip: D/S HVOSLEF

Neumann, Sverre Wilhelm, Oddernes, f.22.3.1911, Styrmann, Skip: D/S CHARENTE

Nicolaisen, Birger, Vestre Moland, f.2.5.1923, Matros, Skip: M/T SEIRSTAD, M/S HAV

Nicolaisen, Bjarne Olaf, Vestre Moland, f.2.1.1916, Styrmann, Skip: D/S PORT ANTONIO, M/S MAUD

Nicolaisen, Harald, Halse og Harkmark, f.26.5.1914, Styrmann/telegrafist, Skip: M/T BEDUIN

Nicolaysen, Erling, Risør, f.14.10.1920, Smører, Skip: D/S SEGUNDO

Nielsen, August Alexander, Flosta, f.29.11.1909, Skipsfører, Skip: D/S AGNES

Nielsen, Claus Anker, Flosta, f.24.2.1919, Matros, Skip: M/T ORION, D/S WILLIAM BLUMER

Nielsen, Harald Einar, Farsund, f.19.5.1921, Matros/skytter, Skip: M/S DEA, M/S SØNNAVIND

Nielsen, Harald Nicolai, Mandal, f.9.10.1896, Styrmann, Skip: M/S RITA, D/S CORVUS

Nielsen, Ingvald, Kristiansand, f.8.7.1904, Styrmann, Skip: D/S BOLETTE, død 16.4.1941

Nilsen, Karl Arnold, Eide, f.27.9.1914, Fisker, Skip: død 11.5.1945

Nielsen, Niels Kåre, Dypvåg, f.4.12.1912, Styrmann, Skip: M/S MOLDANGER, død 27.6.1942

Nielsen, Niels, Kristiansand, f.15.10.1880, Maskinist, Skip: M/T PAN EUROPE, død 9.12.1942

Nielsen, Owe, Lillesand, f.21.11.1920, Skipskokk, Skip: D/S ASGERD, død 27.9.1940

Nielsen, Roy, Mandal, f.6.3.1918, Styrmann, Skip: M/S NARVIK, MTB 688, MTB 723

Nielsen, Sverre, Arendal, f.23.4.1892, Skipsfører, Skip: D/S SVINT, død 21.5.1941

Nielsen, Theodor N., Hisøy, f.31.3.1894, Båtsmann, Skip:

Nielsen, Trygve, Arendal, f.,.,.,, Marinen, Skip:

Niemann, Olaf, Flosta, f.9.7.1911, Styrmann, Skip: M//S  THOR I

Nikolaisen, Arman Bernatho, Oddernes, f.2.8.1919, Messegutt, Skip: M/S BARBRO

Nikolaisen, Nikolai, Laudal, f.15.1.1923, Lemper, Skip: D/S LISTO, D/S INGERSEKS

Nilsen, Alf, Tveit, f.6.4.1915, Fyrbøter, Skip: D/S  ANDERSON, D/S BELIZE

Nilsen, Anders Hovd, Stokken, f.14.3.1915, Matros, Skip: M/S VESTVARD

Nilsen, Andreas, Øyestad, f.9.12.1892, Donkeymann, Skip: D/S TAKSTAAS

Nilsen, Anker Norris, Flosta, f.11.4.1920, Matros, Skip: D/S NESTTUN, M/S HARBO JENSEN

Nilsen, Arne, Lista, f.18.10.1919, Maskinist, Skip: M/S TAURUS

Nilsen, Arne, Søndeled, f.17.3.1912, Lettmatros, Skip: M/T B.P. NEWTON, M/S JAMAICA, død 7.3.1943

Nilsen, Arnold Rikard, Landvik, f.23.12.1898, Matros, Skip: D/S TROMØSUND, død 1.3.1943

Nilsen, Arnor, Fjære, f.7.10.1916, Motormann, Skip: KOS 13, død 12.12.1941

Nilsen, Arthur Toff, ,, f.30.3.1918, Sjømann, Skip:

Nilsen, Arthur, Flosta, f.10.8.1903, Pumpemann, Skip: M/T LEIV EIRIKSSON

Nilsen, Arthur, Øyestad, f.13.1.1913, Motormann, Skip: M/T SOMMERSTAD

Nilsen, Asbjørn, Dypvåg, f.13.2.1919, Hjelpegutt, Skip: M/S FERNMOOR, M/S VESTVARD

Nilsen, Asbjørn, Mandal, f. Kanonmester, Skip: KNM STORD

Nilsen, Bjarne, Tvedestrand, f.10.9.1912, Styrmann, Skip: M/S ELISE

Nilsen, Carl Martin, Flosta, f.26.11.1905, Styrmann, Skip: M/S KATTEGAT

Nilsen, Charles Albert Miller, Øyestad, f.30.12.1916, Fyrbøter, Skip: D/S EDLE, D/S LØVAAS

Nilsen, Engelbreth, Dypvåg, f.30.3.1918, Matros, Skip: M/S FRØYA

Nilsen, Erling, Kristiansand, f.1.2.1913, Smører, Skip: D/T ACASTA

Nilsen, Finn, Vestre Moland, f.19.9.1914, Båtsmann, Skip:

Nilsen, Gunnar, Hidra, f.17.10.1918, Maskinist, Skip: M/K BONO

Nilsen, Gunnar, Tveit, f.29.3.1920, Motormann, Skip: M/S BELMOIRA, M/S SILJESTAD

Nilsen, Gustaf Holmqvist, Kristiansand, f.2.5.1915, Lettmatros, Skip: D/S DRAMMENSFJORD, D/S NOVA, M/S BOSPHORUS, død 25.12.1943

Nilsen, Hagbart Martinius, Fjære, f.15.9.1912, Maskinist, Skip: D/S TORATRE, D/S STENSAAS, M/S FELIX, død 11.2.1944

Nilsen, Halfdan Albert, Arendal, f.3.6.1908, Maskinist, Skip: M/T FERNCASTLE, M/T BEAU

Nilsen, Halfdan Johan, Dypvåg, f.25.9.1916, Byssegutt, Skip: M/T SLEMDAL

Nilsen, Halvdan, Arendal, f.7.11.1918, Maskinist, Skip: M/T EUROPE, M/T JOHN P. PEDERSEN

Nilsen, Hans Adolf, Flosta, f.14.9.1911, Skipsfører, Skip: M/T JOHN P. PEDERSEN, død 20.5.1941

Nilsen, Harald Peder, Flosta, f.7.1.1922, Matros, Skip: M/T ALAR, M/T LEIV EIRIKSSON, M/S TRITON

Nilsen, Harald, Dypvåg, f.28.12.1915, Styrmann, Skip: M/S MARIDAL

Nilsen, Harry, f.11.1.1912, Maskinist, Skip: S/T BUCCINUM

Nilsen, Helge, Spangereid, f.19.5.1919, Motormann, Skip: M/T G.C. BRØVIG, M/S FERNPLANT, M/T GLARONA

Nilsen, Haakon Kåre, Dypvåg, f.25.1.1917, Lettmatros, Skip: M/S HØEGH MERCHANT

Nilsen, Jacob Ingebret Kristian, Arendal, f.21.11.1881, Maskinist, Skip: D/S CADMUS

Nilsen, Johan Gabriel, Flosta, f.3.5.1914, Maskinist, Skip: M/T JOHN P. PEDERSEN, død 20.5.1941

Nilsen, Johan, Farsund, f.9.1.1899, Båtsmann, Skip:

Nilsen, John, Grimstad, f.,.,.,, Tømmermann, Skip:

Nilsen, John, Mandal, f.1920, Byssegutt, Skip:

Nilsen, Jonn, Oddernes, f.9.3.1918, Fyrbøter, Skip: D/S SALONICA, D/S LISTO

Nilsen, Jørgen, Dypvåg, f.8.5.1920, Jungmann, Skip: M/S SLEMDAL, D/S IRIS

Nilsen, Karl Arnold, Hisøy, f.9.4.1914, Lettmatros, Skip: M/T ITALIA, død 15.6.1940

Nilsen, Karl Julius, Arendal, f.13.6.1920, Fyrbøter, Skip: D/S TORA ELISE, D/S SOLSKIN

Nilsen, Karl Magnus, Arendal, f.3.11.1909, Motormann, Skip: M/S AINO, M/T NUEVA ANDALUCIA, død 14.9.1941

Nilsen, Lars (Skollevoll), Lista, f.19.4.1912, Styrmann, Skip: D/S NORLOM, død 2.12.1943

Nilsen, Lars Gunerius, Øyestad, f.28.8.1899, Maskinist, Skip: D/S DON

Nilsen, Lars, Dypvåg, f.13.9.1895, Maskinist, Skip: M/S VINNI

Nilsen, Leif Helmer Ekelund, Fjære, f.19.10.1920, Jungmann, Skip:

Nilsen, Leif, Farsund, f.27.7.1923, Sjømann, Skip:

Nilsen, Louis, Holt, f.24.12.1910, Stuert, Skip: M/T POLYKARP

Nilsen, Martin Erling, Farsund, f.19.2.1923, Dekksgutt, Skip: M/S MOSDALE, D/S ELLAVORE

Nilsen, Nils Andreas, Lista, f.30.11.1920, Skipskokk, Skip: M/S BALLA

Nilsen, Nils Anton, Flosta, f.4.2.1918, Matros, Skip: M/S REINHOLT, D/S ASKOT

Nilsen, Nils Harry, Fjære, f.9.5.1910, Motormann, Skip:

Nilsen, Nils Harry, Øyestad, f.5.10.1909, Fyrbøter, Skip: D/S HILL, D/S BRASK, M/T SOUTH AFRICA

Nilsen, Nils Ingberth, Flosta, f.1.3.1896, Skipsfører, Skip: D/S WILFORD

Nilsen, Nils Ingvald, Flosta, f.23.9.1895, Styrmann, M/T CHARLES RACINE, D/S SNELAND I

Nilsen, Nils Ingvald, Kristiansand, f.7.10.1879, Båtsmann, Skip: D/S TROMØSUND, død 1.3.1943

Nilsen, Nils Ivar, Vestre Moland, f.23.9.1912, Stuert, Skip: HVAL 5

Nilsen, Nils Jacob Edler, Tromøy, f.13.1.1915, Matros, Skip: D/S MARITA

Nilsen, Nils Kristian, Kristiansand, f.5.5.1911, Stuert, Skip: M/S MOSDALE, M/T POLYCASTLE

Nilsen, Nils Lorentz, Mandal, f.22.2.1920, Marinen, Skip:

Nilsen, Nils Olai, Hisøy, f.18.9.1898, Matros, Skip: M/T INGER JOHANNE, død 15.10.1944

Nilsen, Nils Reinhard (Langemyr), Grimstad, f.24.12.1920, Lettmatros, Skip: D/S KARI, D/S CORVUS

Nilsen, Nils Aaby, Flosta, f.26.1.1917, Styrmann, Skip: M/S SØRHOLT, M/S REINHOLT

Nilsen, Nils, Dypvåg, f.28.11.1920, Messegutt, Skip: M/T IRMA

Nilsen, Nils, Randesund, f.20.2.1907, Maskinist, Skip: D/S JYLLAND, M/F SKAGERAK I, M/S MAAR I

Nilsen, Normann, Søndeled, f.4.6.1915, Matros/skytter, Skip: D/S VARØY, D/S FAR

Nilsen, Olaf Holm Quist, Kristiansand, f.2.5.1913, Fyrbøter, Skip: D/S NERVA, D/S OLAF BERGH

Nilsen, Olaf, Risør, f.31.7.1924, Matros, Skip: D/S NORLOM, M/S OREGON EXPRESS

Nilsen, Ole Henrik, Flosta, f.12.4.1924, Jungmann, Skip: D/S TORA ELISE

Nilsen, Ole Jørgen, Arendal, f.19.10.1884, Motormann, Skip: M/T SKARAAS

Nilsen, Ole Kristian, Arendal, f.10.6.1889, Fyrbøter, Skip: M/S BRATLI, D/S FELIX

Nilsen, Oskar Normann, Oddernes, f.28.7.1908, Fyrbøter, Skip: M/T EGERØ, D/S SPES

Nilsen, Peder, Lista, f.16.11.1921, Byssegutt, Skip: D/S LILLGUNVOR, M/T PAN NORWAY

Nilsen, Per, Kristiansand, f.1.3.1911, Styrmann, Skip: M/S SKJELBRED, D/S STORVIKEN

Nilsen, Petter M, Arendal, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Nilsen, Robert, Fjære, f.30.12.1919, Matros, Skip: M/T ATHENE, død 10.6.1942

Nilsen, Rolf Møller, Vestre Moland, f.30.8.1916, Stuert, Skip: MARINEN

Nilsen, Rudolf, Tromøy, f.31.1.1912, Motormann, Skip: D/S VARILD

Nilsen, Stian Martin, Flosta, f.9.6.1889, Skipsfører, Skip: M/S REINHOLT

Nilsen, Sverre Mauritz, Flosta, f.4.12.1905, Maskinist, Skip: M/S MOSDALE

Nilsen, Tallak, Dypvåg, f.21.7.1920, Matros, Skip: M/T OHIO

Nilsen, Theodor, Arendal, f.21.1.1913, Matros, Skip: M/T NUEVA GRANADA

Nilsen, Trygve Martin, Lista, f.25.10.1913, Styrmann, Skip: D/T ACASTA, D/S TOPDALSFJORD

Nilsen, Walther, Dypvåg, f.11.12.1916, Styrmann, Skip: M/S GUNDERSEN

Nilsen, Øivind Normann, Dypvåg, f.12.8.1919, Matros, Skip: M/S HERSTEIN, M/S HEINA

Nilsen, Aage Ingolf, Flosta, f.17.9.1912, Styrmann, Skip: D/S ASGERD, død 27.9.1940

Nilsen, Arendal, f.21.11.1891, Maskinist, Skip:

Nilssen, Anders, Randesund, f.17.6.1915, Maskinist, Skip:

Nilssen, Gerhard Viktor, Oddernes, f.21.11.1915, Matros, Skip: D/S SIREHEI, M/S SILJESTAD

Nilssen, Otto Normann, Risør, f.6.11.1910, Motormann, Skip: M/S TIRADENTES

Nilssen, Randulf, Høvåg, f.10.6.1913, Maskinist, Skip:

Nipe, Halvor Halvorsen, Søndeled, f.22.11.1915, Smører, Skip: M/T ALEXANDER HØEGH

Noddeland, Hallvard, Austre Moland, f.16.11.1919, Matros, Skip: S/S EQUIPOISE, død 26.3.1942

Nodeland, Harald, Kristiansand, f.8.12.1913, Maskinist, Skip: M/T SAGONA

Nordberg, Arild Vilhelm Valdemar, Arendal, f.6.3.1906, Stuert, Skip: D/S TOMMELITEN, D/S GOL

Nordberg, Jan Karsten, Hidra, f.4.8.1910, Styrmann, Skip: M/S AUGVALD

Nordberg, Sigurd Thorleif, Lista, f.1.9.1914, Lettmatros, Skip: M/S BALLA

Nordbye, Halvor, Risør, f.4.11.1898, Tømmermann, Skip: M/T B.P. NEWTON, død 8.7.1943

Nordmo, Magnus Johan, Oddernes, f.14.2.1915, Matros, Skip: D/S RINDA, M/S THERMOPYLÆ

Norheim, Knud (Olsen), Kristiansand, f.30.5.1898, Maskinist, Skip: M/S HERMON

Norli, Helmer, Arendal, f.8.1.1921, Matros/skytter, Skip: M/S DRAFN, M/S NUEVA GRANADA

Norli, Otto Meier, Mandal, f.13.5.1917, Tømmermann, Skip: M/S MOSFRUIT, M/S MOSDALE, M/T G.C. BRØVIG

Norvik, Martinius, Halse og Harkmark, f.1.9.1905, Båtsmann, Skip: M/T TANKEXPRESS

Noraas, Hjalmar, Kvinesdal, f.14.9.1913, Styrmann, Skip: D/S SAMLANES, HMS MANSFIELD, HMS GLAISDALE

Norås, Steinar, Flekkefjord, f.15.5.1915, Fyrbøter, Skip: D/S ELLAVORE

Nuland, Arne, Kristiansand, f.20.7.1897, Maskinist, Skip: M/T POLYKARP

Nybro, Ånon, Fjære, f.18.3.1915, Jungmann, Skip: M/T NUEVA GRANADA

Nybu, Ole Kristian Evensen, Froland, f.10.7.1895, Fyrbøter, Skip: D/S PORT ANTONIO, død 19.7.1942

Nygren, Charles Hugo, Fjære, f.27.5.1917, Messegutt, Skip: M/S EVITA, M/S MARTIN BAKKE

Nygren, Viktor Herman, Fjære, f.31.12.1918, Matros/skytter, Skip: M/S TROPIC STAR, M/T EGERØ

Nygård, Alf, Høvåg, f.15.9.1919, Båtsmann, Skip: M/S HEINA

Nygård, Ingvald, Høvåg, f.19.3.1921, Sjømann, Skip:

Nygård, John, Høvåg, f.3.6.1923, Sjømann, Skip:

Nygaard, Magnus August, Kristiansand, f.23.6.1910, Styrmann, Skip: M/T REGINA, D/S FAGERSTEN

Nygaard, Sigurd, Kristiansand, f.11.7.1921, Maskingutt, Skip: M/T POLYKARP

Nygård, Thorleif Mardon, Kristiansand, f.31.1.1922, Fyrbøter, Skip: D/S TORRIDAL, D/S TUGELA

Nyland, Halvard, Øyestad, f.19.4.1896, Matros, Skip: D/S TOPDALSFJORD

Nyland, Ove, , f.25.7.1914, Sjømann, Skip:

Nylen, Leif, Tvedestrand, f.,.,.,, Maskinist, Skip: M/T B.P. NEWTON

Nymark, Hans, Søgne, f.19.12.1905, Matros, Skip: M/S GUNDERSEN

Nystrøm, Finn, Farsund, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Nyvold, Bjarne, Farsund, f.21.3.1892, Skipsfører, Skip: D/S RADIX

Næs, Alv Iversen, Kristiansand, f.15.8.?, Maskinist, Skip: D/S NORDAL

Næs, Arne, Holt, f.2.3.1913, Fyrbøter, Skip: D/S HVOSLEF, M/S KAJA KNUDSEN

Næs, Trygve Alexander, Holt, f.14.4.1917, Stuert, Skip: M/T JASPIS

Nævestad, Ivar, Holt, f.26.10.1910, Fyrbøter, Skip: D/S ASGERD, død 27.9.1940

Nævestad, Thomas, Holt, f.17.9.1907, Matros, Skip: D/S HVOSLEF, død 10.3.1943

Nørgaard, Jakob, Mandal, f.10.7.1911, Maskinist, Skip: M/T ERLING BRØVIG, M/T O.B. SØRENSEN

Nøtland, Leif, Spind, f.7.2.1916, Stuert, Skip: D/S BORGFRED, M/S TRONDANGER

Naadland, Magnus Olsen, Hisøy, f.11.10.1886, Maskinist, Skip: D/S TORA