S

19. JANUAR 2016 BLE DET HELT NYE NASJONALE KRIGSSEILERREGISTERET LANSERT PÅ NETTSIDEN www.Krigsseilerregisteret.no. REGISTERET "KRIGSSEILERE FRA AGDER 1939-1945" HAR SIDEN DA IKKE BLITT OPPDATERT VIDERE. DET VIL LIKEVEL LIGGE TILGJENGELIG PÅ STIFTELSEN ARKIVETS NETTSIDER FRAM TIL SOMMEREN 2017.

Krigsseilere fra Agder 1939-45 med etternavn på S

Sakariassen, Gudmund Harlof, Lista, f.27.9.1917, Donkeymann, Skip: D/T KETTY BRØVIG, død 22.2.1941

Sakariassen, Harald, Lista, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Sakariassen, Olgarth Alfred, Herad, f.5.1.1904, Styrmann, Skip: D/S GEZINA

Sakariassen, Sakarias Oliver, Lista, f.11.9.1910, Matros, Skip: D/S BERTA BRØVIG

Sakariassen, Stanley, Lyngdal, f.,.,.1922, Maskinist, Skip: D/T LITIOPA

Sakariassen, Terje, Lista, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Sakkariassen, Evald Anton, Herad, f.28.7.1918, Jungmann, Skip: M/S NORBRYN

Salomonsen, Salomon Sten, Søgne, f.13.2.1920, Styrmann, Skip: M/T EGERØ, D/S TROUBADOUR

Salomonsen, William, Søgne, f.21.9.,, Matros, Skip: M/T ERLING BRØVIG, M/S TAMESIS

Salthaug, Morten Thorbjørn, Søgne, f.1.6.1924, Byssegutt, Skip: D/S NOREFJORD, S/S MARNA

Salvesen, Alf Thomas, Holt, f.28.12.1922, Smører, Skip: M/T CALEDONIA, død 28.4.1941

Salvesen, Egil, Arendal, f.18.8.1919, Fyrbøter, Skip: D/S KVERNAAS

Salvesen, Einar, Farsund, f.30.6.1925, Gymnasiast, Skip: TUNSBERG CASTLE

Salvesen, Erling, Flosta, f.3.10.1920, Styrmann, Skip: M/T TANKEXPRESS

Salvesen, Fredrik Fischer, Mandal, f.6.1.1922, Motormann, Skip: M/S OLAF FOSTENES, M/S ABRAHAM LINCOLN, M/T JAMES HAWSON

Salvesen, Gabriel, Farsund, f.26.1.1919, Styrmann, Skip: M/T VARDEFJELL, død 30.4.1943

Salvesen, Hans, Holt, f.11.7.1924, Messegutt, Skip: M/S SEIERSTED, M/T DALFONN

Salvesen, Henrik Marino Storm, Arendal, f.29.7.1913, Fyrbøter, Skip: D/S UTVIKEN, D/S EK

Salvesen, Jens Jørgen, Halse og Harkmark, f.17.8.1906, Styrmann, Skip:

Salvesen, Kristen, Hisøy, f.,.,.,, Motormann, Skip:

Salvesen, Magne, Tveit, f.23.1.1923, Dekksgutt, Skip: M/S ANATINA

Salvesen, Morten, Dypvåg, f.28.11.1902, Styrmann, Skip: M/S VERA

Salvesen, Olaf, Flekkefjord, f.5.7.1920, Smører, Skip: M/S ATHOS, M/S FERNWOOD

Salvesen, Olaf, Øyestad, f.8.3.1910, Matros, Skip: D/S HALLFRIED, død 30.10.1943

Salvesen, Reidar, Sør-Audnedal, f.5.10.1914, Styrmann, Skip: D/T LISS, M/T O.B. SØRENSEN

Salvesen, Salve, Øyestad, f.10.7.1911, Motormann, Skip: M/T CALEDONIA, død 28.4.1941

Salvesen, Sigurd Normann, Lista, f.19.4.1914, Stuert, Skip:

Salvesen, Sigurd, Lista, f.23.6.1894, Styrmann, Skip: D/S ANNAVORE

Salvesen, Theodor Marius, Mandal, f.,.,.,, Matros, Skip:

Salvesen, Thor Helmer, Flosta, f.5.2.1905, Skipsfører, Skip: M/S CRAWFORD ELLIS

Salvesen, Torvald Henrik, Arendal, f.30.11.1889, Maskinist, Skip: D/S RIMAC

Salvesvoll, Aanon, Holt, f.26.1.1897, Fyrbøter, Skip: D/S ASGERD, død 27.9.1940

Samuelsen, Arne Christian, Arendal, f.27.10.1905, Maskinist, Skip: M/S ELG, D/S KRONVIKEN, død 6.12.1943

Samuelsen, Arnold Emil, Øyestad, f.21.7.1916, Båtsmann, Skip: M/T INDIA, død 11.9.1943

Samuelsen, Bjørn, Spangereid, f.17.6.1903, Sjømann, Skip:

Samuelsen, Gunvald Norman, Spangereid, f.13.2.1914, Matros, Skip: M/T G.C. BRØVIG, D/T MARIT II

Samuelsen, Helge Jørgen, Lista, f.25.8.1920, Matros/skytter, Skip: D/S GEZINA, M/T GARD

Samuelsen, Jacob Østhassel, Lista, f.23.8.1886, Skipsfører, Skip: D/S NORLOM, død 5.12.1943

Samuelsen, John Carsten, Lista, f.10.6.1919, Matros/skytter, Skip: M/T ERLING BRØVIG

Samuelsen, Olav Sigurd, Oddernes, f.9.6.1908, Fyrbøter, Skip: D/S SAMLANES, død 13.3.1941

Samuelsen, Severin, Austre Moland, f.26.5.1913, Styrmann, Skip: D/T PETTER II

Samuelsen, Sigurd, Spangereid, f.18.9.1917, Skipskokk, Skip: D/S LILLEMOR

Samuelsen, Young, Lista, f.25.6.1908, Skipsfører, Skip: D/S LØVSTAD

Sand, Kåre Emmanuel Thorstensen, Holt, f.23.5.1913, Reparatør, Skip: M/S STELLA POLARIS

Sandberg, Harry, Fjære, f.29.5.1916, Messegutt, Skip: D/T SARITA

Sande, Sigvald, Farsund, f.8.1.1910, Matros, Skip:

Sander, Olav Bernhard, Fjære, f.20.4.1919, Motormann, Skip: M/S THERMOPYLÆ, død 19.1.1942

Sandersen, Arne, Lista, f.5.2.1915, Styrmann, Skip: D/T ACASTA

Sandquist, Frank Anker, Austre Moland, f.,.,.,, , Skip:

Sandseth, Torleif, Vestre Moland, f.12.7.1916, Matros, Skip: D/S NORSE KING, D/S FIDO, M/T GLARONNE

Sandvad, Erling, Holt, f.25.8.1914, Smører, Skip: M/S ELISE

Sandø,  Edvard, Herad, f.,.,.,, Maskinist, Skip:

Sandø, Sigurd, Oddernes, f.6.3.1906, Styrmannt, Skip: M/S BRANDANGER

Sandø, Sigvald, Spind, f.8.1.1910, Matros, Skip: D/S CATE B

Sandåker, Rudolf, Gjerstad, f.21.1.1910, Fyrbøter, Skip: D/S ORANIA

Sangereid, Johan Tidemann, Vestre Moland, f.10.11.1898, Skipsfører, Skip:

Sangvik, Aksel Emil, Mandal, f.5.3.1907, Styrmann, Skip: D/S DEA, død 12.3.1942

Sanne, Edvard, Farsund, f.3.7.1906, Maskinist, Skip: M/T ERLING BRØVIG

Sannes, Anders, Arendal, f.22.3.1915, Styrmann, Skip: D/S TORA ELISE, D/S GRACO

Sannes, Ernst J., Arendal, f.,.,.,, Marinen, Skip:

Sars, Reidar Michael, Kristiansand, f.,.,.,, Marinen, Skip:

Schach, Alexander, Risør, f.12.10.1875, Skipsfører, Skip:

Schmidt, Ludvig Emil, Mandal, f.,.,.1886, Skipsfører, Skip: D/S HALSE

Schoug, Oddvar, Kristiansand, f.23.8.1912, Fyrbøter, Skip:

Schrøder, Toralv, Fjære, f.28.7.1913, Dekksgutt, Skip: M/T THORHILD, M/S TAMERLANE

Schultz, Karl Johan Berner, Grimstad, f.19.11.1917, Dekksgutt, Skip: D/S ELI

Schultz, Wilhelm Karl, Birkenes, f.9.7.1923, Maskinist, Skip: D/S BERGENSFJORD, død 7.5.1943

Seland, Hans, Flekkefjord, f.,.,.1912, Styrmann, Skip:

Seland, Reinert Magnus, Herad, f.27.4.1919, Dekksgutt, Skip: D/S CATE B, D/S DENEB, død 20.5.1940

Seland, Torleif, Herad, f.10.12.1916, Sjømann, Skip:

Seldal, Olaf, Arendal, f.17.8.1915, Matros, Skip: M/T ERLING BRØVIG

Sell, Peder Johan, Evje, f.2.6.1915, Fyrbøter, Skip: D/S ILA, død 15.10.1941

Sepønalien, Erling, Kristiansand, f.25.9.1899, Fyrbøter, Skip:

Severinsen, Martin Schrøder, Landvik, f.14.11.1910, Matros, Skip: M/S HELGØY

Severinsen, Severin, Landvik, f.21.10.1899, Tømmermann, Skip: M/T FENRIS, M/T INNERØY, død 22.1.1942

Severinsen, Sverre, Søgne, f.1915, Matros, Skip: MARINEN

Sigersvold, Lauritz, Flekkefjord, f.,.,.1913, Skipstelegrafist, Skip:

Sigridsnes, Ingolf Normann, Stokken, f.27.2.1921, , Skip:

Simensen, Roy Steen, Oddernes, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Simonsen, Bjarne, Sør-Audnedal, f.11.3.1911, Styrmann, Skip: D/S VEST, M/T POLYCASTLE

Simonsen, Fredrik A. Grunde-, Grimstad, f.7.4.1918, Skipskokk, Skip: M/T OHIO

Simonsen, Kristen Lund, Vestre Moland, f.28.1.1901, Styrmann, Skip: M/S BRØNNØY, M/S FUNBANK

Simonsen, Kaare E., Kristiansand, f.,.,.,, , Skip:

Simonsen, Kåre, Vestre Moland, f.,.,.,, Matros, Skip:

Simonsen, Olav Arnkjell, Vestre Moland, f.22.5.1911, Styrmann, Skip: M/T EGERØ, M/T THORSHOLM

Simonsen, Rolf, Risør, f.17.4.1921, Matros/skytter, Skip: M/S JAN, M/S HØYANGER

Simonsen, Sigurd, Øyestad, f.3.10.1881, Maskinist, Skip: D/S TYRIFJORD

Simonsen, Simon Andreas, Arendal, f.21.7.1882, Maskinist, Skip: D/S REX, M/K RAPP II

Simonsen, Simon Hilmar, Vestre Moland, f.28.6.1913, Tømmermann, Skip: M/S SKJELBRED, M/S BESHOLT

Simonsen, Theodor, Grimstad, f.,.,.,, Maskinist, Skip: M/T VINGA

Simonsen, Thoralf Gerhard, Arendal, f.22.12.1884, Maskinist, Skip: D/S JANNA

Simonsen, Vilhelm Walter Grunde, Grimstad, f.1.4.1909, Styrmann, Skip: D/S TORATRE, M/S KLØVEREN

Siring, Jakob Arnfinn, Austre Moland, f.23.11.1913, Matros, Skip: D/S GYDA, død 29.1.1943

Sirnes, Alexander, Flekkefjord, f.,.,.1914, Sjømann, Skip:

Sivertsen, Iver Anker, Fjære, f.26.1.1914, Matros, Skip: M/S THELMA

Sivertsen, Sverre Malvin, Lista, f.13.1.1921, Matros, Skip:

Sivertsen, Søren Torsen, Tromøy, f.26.1.1919, Fyrbøter, Skip: D/S CADMUS

Sjeime, B. Gilseth, Spind, f.26.7.1917, Sjømann, Skip: M/T IMA, D/S DALVANGEN

Sjursø, Einar, Vestre Moland, f.21.9.1914, Motormann, Skip: M/S HAVBØR

Sjøholm, Erik Waldemar, Tvedestrand, f.15.7.1924, Matros, Skip: D/S TRIO, død 27.7.1940

Skadberg, Arne Bull, Randesund, f.7.6.1921, Matros, Skip: D/S BRIS

Skailand, Edvard August, Nes, f.20.12.1908, Matros/skytter , Skip: M/S HØEGH SCOUT

Skailand, Knut, Nes, f.5.6.1922, Lettmatros, Skip: D/S AASE, død 10.2.1940

Skaiå, Oddmund Kornbrekke, Kristiansand, f.10.9.1921, Dekksgutt, Skip: D/S GERMA, D/S NORTUN

Skajå, Norman, Kristiansand, f.16.7.1916, Fyrbøter, Skip: M/T ASTRELL, M/S SKJELBRED

Skanke, Arne, Vestre Moland, f.7.11.1920, Marinen, Skip: JAGEREN ODIN

Skaret, Bernt, Hægebostad, f.,.,.1914, Sjømann, Skip:

Skarpeid, Johan Henrik, Søgne, f.9.4.1922, Messegutt, Skip: D/S RITA

Skarpenes, Olav, Hidra, f.30.3.1893, Fisker, Skip: H/B BODØ, død 4.1.1943

Skjelbreid, Thorbjørn, Kristiansand, f.2.10.1904, Skipsfører, Skip: D/S BENWOOD, M/S NORBRYN

Skjeldsøy, Birger, Feda, f.17.5.1919, Skipsfører, Skip: D/S CATE B., D/S NORDSTJERNEN

Skjerstad, Åge, Tonstad, f.21.10.1922, Messegutt, Skip: M/T POLYKARP

Skjerve, Kasper, Farsund, f.20.3.1923, Sjømann, Skip: M/S HINDANGER, M/S KARMT

Skjold, Jens Marinius, Kristiansand, f.27.3.1879, Maskinist, Skip: D/S BJERKA, død 24.1.1944

Skjulestad, Gunnar, Austre Moland, f.22.11.1915, Maskinist, Skip: D/S MARITA, M/S TIRADENTES

Skjulestad, Halvor, Austre Moland, f.5.3.1920, Båtsmann, Skip: M/S BRØNNØY, M/S CHR. KNUDSEN, død 8.4.1942

Skjulestad, Sigfred Arnold, Austre Moland, f.1.3.1918, Matros, Skip: M/T PETTER, død 6.4.1943

Skodjevåg, Paul Karsten, Mandal, f.25.3.1911, Matros, Skip: D/S BRAVORE, død 22.4.1940

Skog, Trygve Lennart, Farsund, f.9.2.1916, Båtsmann, Skip: D/S SPIND

Skogly, Jørgen, Gjerstad, f.,.,.,, Matros, Skip: D/S AVANCE I

Skoie, Arne, Halse og Harkmark, f.27.4.1922, Matros, Skip: D/S ELLAVORE, D/S MARGA, M/S TUNGSHA

Skoie, Harald, Halse og Harkmark, f.22.9.1918, Jungmann, Skip: M/T POLYKARP

Skoie, Leif G., Halse og Harkmark, f.18.3.1922, Matros/skytter, Skip: MARINEN

Skomedal, Grunde, Bygland, f.4.6.1916, Matros, Skip: M/S ANATINA, D/S POLLUX

Skomedal, Gunstein, Bygland, f.25.2.1909, Styrmann, Skip: MARINEN

Skorgen, Kåre Bernhard, Kristiansand, f.,.,.,, Matros, Skip: M/T SVENØR

Skorstad, Harald Normann, Arendal, f.19.2.1922, Matros/skytter, Skip: M/T DAGHILD, M/T VARDEFJELL

Skredderstua, Eivind, Høvåg, f.20.2.1908, Styrmann, Skip:

Skreros, Sven, Kristiansand, f.17.7.1910, Smører, Skip: M/T EGERØ, D/S MARGA

Skuggevik, Sigurd Olsen, Vestre Moland, f.27.4.1891, Marinelos, Skip:

Skåland, Ragnvald, Arendal, f.20.7.1908, Motormann, Skip: D/S TAKSTAAS, M/T NYHOLT, død 17.1.1942

Skånberg, Anders Bernt, Lillesand, f.15.10.1887, Skipsfører, Skip: M/T TANK EXPRESS, M/T HERBRAND, død 21.7.1945

Skår, Trygve, Greipstad, f.22.12.1915, Maskinist, Skip: M/S HEINA, M/S KONG HAAKON 7

Skårdal, Laurits Hansen, Lyngdal, f.14.8.1908, Fyrbøter, Skip: D/S HERTHA

Skårdal, Oskar, Lyngdal, f.,.,.1919, Fyrbøter, Skip:

Skårdal, Sverre, Lyngdal, f.15.10.1915, Fyrbøter, Skip: D/S KIRSTEN B.

Sletta, Martin, Kristiansand, f.15.4.1880, Maskinist, Skip: M/T KOLLBJØRG, D/S GUNDA, død 17.9.1943

Smerud, Otto Thorleif Kristensen, f. 27.6.1908, Skip: M/S RIO VERDE, M/S CORNEVILLE, M/T SOLSTAD, M/T BRALANTA, S/S RAMØ, M/S HERMION

Smith, Andreas, Lista, f.23.12.1923, Dekksgutt, Skip: D/S BERTHA BRØVIG, D/S SELBO

Snemyr, Torvald, Kristiansand, f.03.12.1905, Maskinist, Skip: arr.7.12.41.-løsl.8.5.45, Shanghai

Solbakken, Ole Verner Johansen, Øyestad, f.29.6.1918, Smører, Skip: M/S RAVNAAS

Solberg, Edvin Hagestad, Spind, f.3.8.1919, Radiotelegrafist, Skip: D/S BORGFRED, H/B BODØ, død 4.1.1943

Solberg, Edvin, Nes, f.20.6.1921, Salonggutt, Skip: M/S ATHOS

Solberg, Erik Olaf Stanley, Arendal, f.28.11.1909, Fyrbøter, Skip: M/S ASTRELL, D/S TORA ELISE

Solberg, Jens Gregers, Arendal, f.29.9.1909, Stuert, Skip: M/T DEGOVIA

Solberg, Olaf Oliver, Spind, f.18.7.1917, Sjømann, Skip: P/S NORGE, død 9.4.1940

Solberg, Oskar, Søgne, f.18.2.1923, Byssegutt, Skip: M/S RIO BRANCO

Solberg, Otto, Farsund, f.15.2.1924, Messegutt, Skip: M/T ERLING BRØVIG, M/S LAURITS SVENSON

Solberg, Sverre, Holt, f.20.11.1912, Motormann, Skip: M/T JOHN P. PEDERSEN, død 20.5.1941

Solberg, Thorleif Halvorsen, Tvedestrand, f.11.2.1912, Stuert, Skip: M/T VARDAAS

Solhaug, Tor Larsen, Lista, f.11.10.1917, Skipsfører, Skip:

Solheim, Arthur, Herad, f.,.,.,, Fyrbøter, Skip:

Solheim, Edvin, Herad, f.,.,.,, Stuert, Skip:

Solheim, Erling Alf Johansen, Herad, f.8.3.1915, Fyrbøter, Skip: D/S WILLIAM HANSEN, D/S DEA, død 25.1.1943

Solheim, Tallak, Arendal, f.23.5.1893, Maskinist, Skip: D/S SPICA, D/S ROY

Solhøi, Olaf, Arendal, f.9.8.1906, Skipsfører, Skip: M/T NUEVA ANDALUCIA

Solhøi, Sverre, Arendal, f.6.9.1908, Skipsfører, Skip:

Solhøy, Karl Severin, Arendal, f.5.6.1905, Styrmann, Skip:

Solli, Halvor, Austre Moland, f.26.8.1915, Styrmann, Skip: D/T MARIT

Solli, Terkel Nils, Holt, f.9.1.1913, Skipskokk, Skip: D/S KVERNAAS,

Sollie, Olaf Johan, Risør, f.13.1.1906, Fyrbøter, Skip: D/T AKERA

Solskår, Arthur, Lyngdal, f.,.,.1904, Sjømann, Skip:

Solås, Gunnar, Kristiansand, f.31.8.1917, Byssegutt, Skip: M/T POLYKARP, M/T VELMA

Solaas, Harald, Greipstad, f.12.7.1913, Maskinist, Skip: M/T SVEABORG, D/S BUER, M/S TAMERLANE

Solaas, Øystein, Greipstad, f.12.1.1920, Fyrbøter, Skip: D/S BENWOOD, M/T BETH

Sommerfeldt, Einar, ,, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Sonesen, Andreas, Holt, f.3.5.1916, Dekksgutt, Skip: D/T BUCCINUM

Sonesen, Svenning, Tvedestrand, f. 8.7.1900, Skip: M/S Fernwood, S/S Møysalen, S/S Borgfred, S/S Prosper, S/S Hiram

Sonesen, Sverre Leonard, Holt, f.12.5.1896, Båtsmann, Skip: D/S MARIT, M/T NORLYS

Sonesen, Trygve, Holt, f.28.9.1913, Dekksgutt, Skip: D/S TORUNGEN

Songvold, Johan, Vestre Moland, f.2.12.1883, Skipsfører, Skip: D/S TORRIDAL

Spang, Helner Grundt, Mandal, f.7.6.1920, Lettmatros, Skip: M/T BEAULIEU

Speich, Franz, Kristiansand, f.14.8.1908, Styrmann, Skip: M/T ALEXANDRA HØEGH, D/T PETTER II

Spiik, Ivar Mangår, Stokken, f.7.9.1922, Matros, Skip: M/S FENRIS, M/S NORFOLD

Spilling, Henning, Vigmostad, f.24.5.1924, Matros/skytter, Skip: M/T ANDREA BRØVIG, M/T HAVSTEN, M/S TORRENS,

Stahl, Jonny, Fjære, f.23.3.1914, Matros, Skip:

Stahl, Richard Gustav, Vennesla, f.27.7.1916, Matros, Skip: P/S EIDSVOLD, død 9.4.1940

Stamnes, Ingvald Meier, Kristiansand, f.30.4.1912, Maskinist, Skip: M/T BEAULIEU M/S TENERIFFA

Stangenes, John, Randesund, f.13.3.1921, Stuert, Skip: D/S LØVAAS, D/S LISTO

Stave, Anthonius, Flosta, f.14.8.1900, Skipsfører, Skip: D/T MADRONO, M/S BAJAMAR

Stave, Laurits Theodor, Lista, f.31.1.1914, Matros, Skip: D/S KIRSTEN B.

Stebekk, Anders, Tvedestrand, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Stebekk, Erling Ingar, Flosta, f.5.12.1918, Lettmatros, Skip: M/T JOHN P. PEDERSEN

Stebekk, Ole, Holt, f.31.1.1913, Båtsmann, Skip: M/S CYPRIA, død 17.8.1942

Steen, Finn, Kristiansand, f.,.,.,, Skipsfører, Skip: M/T JENNY, M/S SANTOS

Steffensen, Alf Reidar, Arendal, f.13.7.1922, Matros, Skip: M/T ITALIA, M/S Talisman, S/S Nidareid, S/S Viggo Hansteen

Stegemoen, Arne, Flekkefjord, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Steimler, Gustav J., Risør, f.,.,., Skip: MARINEN

Steine, Magnus Olai, Kristiansand, f.,.,.,, , Skip:

Stendal, Anders, Vestre Moland, f.15.3.1924, Lettmatros, Skip: M/T STIKLESTAD, M/T SILDRA, M/T IDA KNUTSEN

Stendal, Bernt, Høvåg, f.27.3.1901, Matros/skytter, Skip: MARINEN

Stendal, Leif, Høvåg, f.18.10.1907, Maskinist, Skip: M/T BRACONDA, M/T NORDEN, M/S TIGRE

Stendal, Stein, Lillesand, f.27.11.1915, Styrmann, Skip: M/T ALAR, D/S INGER LISE

Stene, Svein Nordal, Dypvåg, f.11.5.1915, Lettmatros, Skip: M/S HAV

Stenersen, Alfred, Hisøy, f.24.3.1894, Skipsfører, Skip: D/S CADMUS

Stenersen, Sigurd, Søndeled, f.30.1.1901, Maskinist, Skip: D/S CHARENTE, død 1.5.1944

Stenhagen, Konrad, Arendal, f.29.8.1909, Stuert, Skip: D/S SALONICA, død 23.11.1940

Stenlund, Bjørn Robert, Arendal, f.30.6.1921, Matros/skytter, Skip: D/S SKRIM, D/S SKOTTLAND

Stenlund, Sven Robert, Arendal, Kaptein, Skip:

Stenmo, Håkon Arnt, Søgne, f.2.6.1917, Styrmann, Skip: D/T NORHEIM, D/S NORVARG

Stephensen, Syvert Nikolai, Vestre Moland, f.11.3.1911, Styrmann, Skip: M/S HARBOE JENSEN, D/S BENCAS

Stiansen, Erling Herberth, Risør, f.21.3.1921, Sjømann, Skip: M/S TROPIC STAR, D/S BLINK, D/T MELINE

Stiansen, Harry Nicolai, Risør, f.12.8.1924, Matros/skytter, Skip: M/S TARIFA, død 7.3.1944

Stiansen, John, Risør, f.2.4.1911, Motormann, Skip: M/T PAN NORWAY

Stiansen, Magnar, Holt, f.24.1.1918, Motormann, Skip: D/S ANNIK, D/S MØYSALEN

Stiansen, Peder Martin, Tromøy, f.11.8.1894, Maskinist, Skip: D/S STENSAAS

Stiansen, Samuel, Øyestad, f.1.7.1898, Maskinist, Skip: M/T VARDAAS, M/T PEIK

Stidal, Ole, Kristiansand, f., Skipsfører, Skip: D/S MARI

Stien, Magnus, Kvinesdal, f.2.6.1916, Sjømann, Skip:

Stisen, Ervind Ragnvald, Mandal, f.28.2.1902, Fyrbøter, Skip: D/S ELSE MARIE, død 7.7.1943

Storemyr, Finn Olsen, Eide, .23,5,1923, Sjømann, Skip:

Storemyr, Guttorm, Vestre Moland, f.9.4.1921, Sjømann, Skip:

Storemyr, Sigurd, ,, f.23.11.1908, Sjømann, Skip:

Storevold, Terje Just Nilsen, Fjære, f.12.1.1905, Styrmann, Skip: M/S THORDIS, M/S FENRIS

Stousland, Georg Martinius, Kristiansand, f.7.2.1877, Maskinmester, Skip: D/T LITIOPA, død 10.1/11.1943

Stoveland, Edmund, Vestre Moland, f.,.,.,, Motormann, Skip:

Stoveland, Kristen, Holum, f.6.6.1915, Matros, Skip: D/S NOVASLI, M/T HERBRAND, M/T LEIV EIRIKSSON

Stoveland, Oddmund, Kristiansand, f.23.6.1918, Fyrbøter, Skip:

Stoveland, Peder, Birkenes, f.18.5.1918, Maskinist, Skip: M/T ATHENE, M/S STUREHOLM, død 11.12.1940

Stoveland, William, Holum, f.1918, Stuert, Skip: M/T POLYKARP

Strand, Karsten Johannes Karlsen, Fjære, f.26.3.1922, Smører, Skip: D/S ELI

Strand, Robert, Dypvåg, f.6.8.1917, Skipstelegrafist, Skip: M/T SLEMDAL, M/S TERCERO

Strand, Torleif Johan, Greipstad, f.1.2.1920, Hjelpegutt, Skip: D/S TORA ELISE

Strandene, Jens, Dypvåg, f.28.7.1917, Sjømann, Skip: M/S FERNMOOR

Strat, John, Risør, f.29.3.1921, Matros/skytter, Skip: M/T SEIRSTAD, D/S AUN

Strøm, Nils Gustav, Kristiansand, f.3.5.1903, Matros, Skip: D/S JELØ

Strøm-Olsen, Odd, Kristiansand, f.16.8.1905, Styrmann, Skip: D/S SIRENES

Strømsland, Sverre, Lista, f.16.9.1915, Styrmann, Skip: MARINEN

Stusvik, Sverre, Sør-Audnedal, f.,.,.,, Sjømann, Skip: D/S DEA

Stø, Johannes, Nes, f.10.6.1915, Smører, Skip: M/T ATHOS

Støa, Kåre Andersen, Høvåg, f.8.1.1920, Lettmatros, Skip: M/S SLEMMESTAD, D/S NOREFJORD

Støle, Lars, Landvik, f.25.4.1920, Lettmatros, Skip: M/S INNERØY

Ståby, Lars Birger, Farsund, f.31.12.1920, Messegutt, Skip: D/S FAR

Ståby, Magnus, Flekkefjord, f.,.,.,, Sjømann, Skip:

Ståhl, Gustav, Tromøy, f.28.2.1910, Smører, Skip: D/S PETTER II

Stålesen, Arne, Lista, f.4.8.1911, Lettmatros, Skip: M/T G.C. BRØVIG

Staalesen, Arnold, Lista, f.12.10.1918, Stuert, Skip: D/S SPURT, M/T GARONNE

Stålesen, Svein, Lista, f.2.9.1916, Skipskokk, Skip: D/S HAVFRU

Sund, Cato, Arendal, f.6.8.1914, Motormann, Skip: M/T BRITANNIA

Sund, Ivar, Arendal, f.20.12.1919, Matros, Skip: D/S FAGERSTEN, død 15.10.1942

Sund, Tore Gøsta Wallin, Arendal, f.17.11.1908, Skipskokk, Skip: D/T RANELLA

Sundby, Leonard Otto, Hisøy, f.18.1.1902, Maskinist, Skip: M/S VELOX

Sundby, Odd Louis, Hisøy, f.13.6.1913, Motormann, Skip: M/S FJORDAAS

Sundby, Olav, Hisøy, f.18.3.1908, Stuert, Skip: D/S TORUNGEN, død 22.2.1942

Sundby, Aage Carsten, Hisøy, f.18.4.1910, Maskinist, Skip: M/T SOLITAIRE

Sundbø, Sigurd Kåre, Oddernes, f.5.9.1920, Lemper, Skip: D/S SIREHEI

Sunde, Gerner, Farsund, f.9.11.1911, Skipsfører, Skip: M/S MOSTUN, M/S MOSDALE

Sunde, Trygve Anker, Arendal, f.16.8.1919, Matros/skyter, Skip: D/S MAMMY, M/S THALATTA

Sundfør, Gustav, Nes, f.20.3.1912, Skipskokk, Skip: M/S SEGOVIA, død 20.1.1940

Surdal, Ove, Arendal, f.,.,.,, Sjomann, Skip:

Svaland, Adolf Andreas, Kristiansand, f.27.9.1904, Styrmann, Skip: S/S MARNA

Svaland, Konrad Kristiansen, Birkenes, f.12.10.1918, Stuert, Skip: D/S PATRIA, M/S HELGØY, D/S DAVIKEN

Svalesen, Johan, Tromøy, f.9.12.1915, Stuert, Skip:

Svege, Leiv, Flekkefjord, f.17.12.1910, Styrmann, Skip: M/S SKRAMSTAD

Svege, Ole J., Nes, f.1911, Maskinist, Skip:

Svendsen, Albert Ingvald, Flosta, f.2.8.1893, Tømmermann, Skip: D/S SIGRID, M/T TITANIA

Svendsen, Alf Henrik, Froland, f.18.8.,, Matros, Skip: M/T O.B. SØRENSEN,

Svendsen, Anders, Arendal, f.20.4.1890, Maskinist, Skip: D/S TORUNGEN, død 22.2.1942

Svendsen, Arne William, Lillesand, f.7.2.1922, Matros/skytter, Skip: M/S TYR, M/S TOULOUSE

Svendsen, Elias, Flekkefjord, f.15.9.1921, Sjømann, Skip: D/S KARMØY, død 4.4.1943

Svendsen, Erling, Arendal, f.,.,.,, Marinen, Skip:

Svendsen, Gunnar Andreas, Tromøy, f.19.5.1916, Matros, Skip: M/T BRITANNIA, M/T B.P. NEWTON

Svendsen, Gunnar, Lista, f.13.5.1916, Sjømann, Skip:

Svendsen, Halvor, Tromøy, f.22.8.1912, Maskinist, Skip: M/T FJORDAAS

Svendsen, Hans Theodor., Tromøy, f.9.11.1908, Maskinist, Skip: M/S RAVNAAS

Svendsen, Harald, Øyestad, f.8.7.1916, Jungmann, Skip: D/S TAKSTAAS

Svendsen, Johannes Inge, Kvinesdal, f2.9.1916, Marinen, Skip:

Svendsen, Jacob Ambrosius, Kristiansand, f.19.10.1892, Styrmann/los, Skip: S/S GENUA, død 15.10.1940

Svendsen, Jan T., Flosta, f.3.9.1901, Maskinist, Skip: M/S TROPIC SEA

Svendsen, Jens Emil, Risør, f.20.1.1914, Styrmann, Skip: D/S BJØNN

Svendsen, John, Eide, f.,.,.,, Styrmann, Skip: D/S BJERGFIN

Svendsen, Mathias, Farsund, f.28.6.1908, Styrmann, Skip: M/S SOFIE BAKKE

Svendsen, Monrad, Kristiansand, f.28.8.1920, Sjømann, Skip: M/S SAMUEL BAKKE

Svendsen, Oscar Immanuel, Arendal, f.4.3.1904, Fyrbøter, Skip: M/T GLITTRE, D/S POLARLAND, død 4.1.1945

Svendsen, Otto, Hisøy, f.12.12.1909, Motormann, Skip: M/T BRITANNIA

Svendsen, Per Barth, Tromøy, f.28.5.1921, Matros, Skip: M/T THORSHØVDI, D/S HALLFRIED, død 30.10.1943

Svendsen, Sigurd Martinus, Grimstad, f.1.10.1892, Tømmermann, Skip: M/T EGERØ

Svendsen, Sigurd, Kristiansand, f.3.4.1905, Skipselektriker, Skip: M/S IVARAN, M/T VARDEFJELL

Svendsen, Simon, Flekkefjord, f.,.,.1883, Skipsfører, Skip:

Svenevik, Syvert Bjarne, Lyngdal, f.17.2.1913, Styrmann, Skip: D/S SPURT

Svenningsen, Bernt, Stokken, f.5.5.1923, Messegutt, Skip: M/S RAVNAAS

Svenningsen, Bjarne, Arendal, f.24.10.1908, Skipsfører, Skip: M/T THORSHOV

Svenningsen, Svein Anker, Dypvåg, f.26.7.1913, Matros, Skip: M/S NUEVA GRANADA

Svensen, Olaf Magnus, Stokken, f.29.11.1892, Matros, Skip: D/S DUX, død 20.5.1944

Svensson, Knut Aron Fridtjof, Hisøy, f.18.4.1887, Maskinist, Skip: D/S FINGAL, død 5.5.1943

Svensson, Sven Edgar, Tveit, f.22.7.1919, Lemper, Skip: D/S SIRENES, D/S SKUM

Svensson, Willy Ragnar, Kristiansand, f.11.6.1920, Lemper, Skip: D/S SIREHEI

Svindland, Anders Mathiassen, Kvinesdal, f.18.3.1913, Dekksgutt, Skip: D/S KRISTIANIAFJORD, D/S SNYG

Svindland, Erling, Kvinesdal, f.21.1.1920, Messegutt, Skip: D/S KRISTIANIAFJORD, D/S TORAFIRE

Svindland, Lars Severin, Feda, f.29.9.1920, Styrmann, Skip: D/S DEA, D/S GARNES, M/T THORILD

Syrdahl, Peter, Grimstad, f.29.7.1911, Motormann, Skip: M/S FERNBROOK

Systad, Erling Torjesen, Mandal, f.19.8.1901, Sjømann, Skip:

Syvertsen, Alf, Kristiansand, f.14.7.1920, Messegutt, Skip: M/T POLYKARP

Syvertsen, Bernt Brækne, Lista, f.24.3.1923, Matros, Skip: M/T KONGSGAARD, død 21.2.1942

Syvertsen, Birger Svein, Farsund, f.,.,.,, Skipstelegrafist, Skip: I MARINEN

Syvertsen, Gerhard, Vestre Moland, f.8.1.1921, Stuert, Skip: D/T LITIOPIA

Syvertsen, Gunnar Kristian, Tveit, f.22.10.1912, Styrmann, Skip: D/S CETUS, D/S INGER ELISABETH

Syvertsen, John Mangaard, Tromøy, f.3.1.1913, Smører, Skip: M/T ORION

Syvertsen, Karl Arnfinn, Halse og Harkmark, f.3.8.1906, Skipsfører, Skip: M/S CYPRIA

Syvertsen, Karl Egon, Arendal, f.25.3.1910, Motormann, Skip: M/T LISE

Syvertsen, Karl Egon, Austre Moland, f.13.12.1918, Motormann, Skip:

Syvertsen, Kristoffer Håland, Feda, f.10.5.1914, Donkeymann, Skip: D/S ELLAVORE, D/S BERTO, D/S GRADO, D/S BOREAS

Syvertsen, Kåre Gullholm, Fjære, f.11.2.1919, Matros, Skip: M/T INNERØY

Syvertsen, Kåre, Hidra, f.27.9.1922, Styrmann, Skip: M/T INGER JOHANNE, død 15.10.1944

Syvertsen, Rolf, Farsund, f.29.6.1906, Skipsfører, Skip: D/S BERTHA BRØVIG

Syvertsen, Sander Ingebreth, Spind, f.23.2.1916, Matros, Skip: D/S SPURT

Syvertsen, Sigurd, Vestre Moland, f.21.7.1916, Matros, Skip: M/T POLYKARP

Syvertsen, Sverre, Vestre Moland, f.19.8.1907, Styrmann, Skip: D/S FIDELIO, D/S NOREFJORD

Syvertsen, William, Lista, f.17.6.1904, Styrmann, Skip: D/S SPURT

Sælør, Nils Nicolay, Farsund, f.24.7.1917, Stuert, Skip: D/S LISTO

Sæterbø, Olaus, Kristiansand, f.,.,.,, Maskinist, Skip: D/S NORHAUK

Sæther, John, Kristiansand, f.24.12.1915, Skipsoffiser, Skip: MARINEN

Sæthre, Carl Martin, Mandal, f.18.4.1916, Styrmann, Skip: D/S HENRY MORGAN, død 1.6.1943

Sæthre, Harald, Kristiansand, f.22.2.1884, Styrmann, Skip: M/T THORSHOLM, M/T ASTRELL

Sæveland, Ole Ingemann Olsen, Herad, f.27.12.1890, Stuert, Skip: D/S BRAVORE, død 22.4.1940

Søberg, Adolf Rikard, Vestre Moland, f.26.6.1891, Tømmermann, Skip: M/S TROPIC STAR, D/S DAVIKEN

Søberg, August (Knutsen), Birkenes, f.7.11.1920, Matros, Skip: D/S PRIMO, D/S  BLINK

Sødahl, Gustav Renius, Tveit, f.8.5.1920, Lettmatros, Skip: D/S MARPESIA, M/S BRAND

Søgaard, Kristian, Arendal, f.6.6.1920, Sjømann, Skip:

Sømnes, Arne Jæger, Arendal, f.14.5.1913, Skipskokk, Skip: M/S HEIMVARD

Sønnevik, Leif, Hidra, f.26.3.1923, Matros, Skip: M/S BRAVO

Sørensen, ?? Løvseth, Arendal, f.4.4.1913, Motormann, Skip: D/S AVANCE I

Sørensen, Adolf, Hisøy, f.23.3.1916, Styrmann, Skip: M/T PETTER, M/S GEISHA

Sørensen, Asbjørn B., Lista, f.20.11.1921, Sjømann, Skip:

Sørensen, Guttorm, Flosta, f.18.11.1907, Maskinist, Skip: M/T VARDAAS

Sørensen, Hans Kaare, Randesund, f.16.4.1915, Styrmann, Skip: M/S MOSFRUIT

Sørensen, Harald, Flosta, f.5.3.1920, Skipskokk, Skip: M/T JOHN P. PEDERSEN, død 20.5.1941

Sørensen, Håkon, Kristiansand, f.14.5.1914, Lettmatros, Skip:

Sørensen, Ivar, Holt, f.18.9.1904, Skipsfører, Skip: D/S KVERNAAS

Sørensen, Johan Emil, Arendal, f.9.10.1873, Maskinist, Skip: D/S LØVAAS, D/S TORA ELISE

Sørensen, Johan, Arendal, f.9.9.1887, Maskinist, Skip: D/T MARIT, ATLANTIS

Sørensen, Karl Gustav, Mandal, f.14.5.1893, Sjømann, Skip: S/S NORTH CAPE, død 13.9.1943

Sørensen. Leif Grefstad, Fjære, f.27.08.1917, Matros, Skip: M/T Nueva Andalucia, M/T Gallia, M/T Marathon, M/T Spinanger, M/S Heimgar

Sørensen, Nils Georg, Flosta, f.2.1.1923, Skipselektriker, Skip: Ubåt, død 9.12.1943

Sørensen, Nils Jørgen, Landvik, f.10.7.1913, Fyrbøter, Skip: D/S Skytteren

Sørensen, Odd Grefstad, Fjære, f.12.4.1916, Elektriker, Skip: D/S ORA, M/T BEAU 

Sørensen, Olav Mangor, Fjære, f.31.1.1921, Matros/skytter, Skip: M/T THELMA

Sørensen, Olav Birkås, Arendal, f.5.1.1914, Lemper, Skip: D/S KONG RING, død 26.12.1941

Sørensen, Olav Martin, Øyestad, f.27.4.1906, Fyrbøter, Skip: D/S TAKSAAS, D/S ASGERD

Sørensen, Olav, Lista, f.17.9.1921, Sjømann, Skip: M/T ERLING BRØVIG, M/T BEAU, M/S BRITISH COLOMBIA EXPRESS

Sørensen, Ove, Arendal, f.29.5.1915, Motormann, Skip: D/S CAPELLA, D/S LØVAAS

Sørensen, Petter E., Grimstad, f.23.4.1916, Motormann, Skip: D/S ELI

Sørensen, Samuel, Farsund, f.16.6.1880, Skipsfører, Skip: D/S TUNNI

Sørensen, Selmer, Mandal, f.,.,.1915, Skipsfører, Skip:

Sørensen, Sigurd Karl, Dypvåg, f.24. 9.1912, Motormann, Skip: M/T ISELIN

Sørensen, Sigurd, Arendal, f.13.1.1904, Fyrbøter, Skip: M/T ERLING BRØVIG

Sørensen, Sigurd, Holt, f.11.5.1916, Lettmatros, Skip: D/S KNOLL

Sørensen, Sten, Lista, f.21.12.1923, Matros/skytter, Skip:

Sørensen, Søren Henrik, Dypvåg, f.15.9.1896, Skipsfører, Skip: D/S PALLAS, D/S LYNX

Sørensen, Thoralf, Fjære, f.12.5.1908, Skipskokk, Skip: P/S NORGE, M/S RUTLAND

Sørensen, Trygve Kristian, Flosta, f.1.11.1899, Styrmann, Skip: M/S COMETA

Sørensen, Walter, Kristiansand, f.4.11.1917, Fyrbøter, Skip:

Sørensen, Åge Martin, Dypvåg, f.22.12.1919, Fyrbøter, Skip: M/S ALAR, D/S KOSMOS II, død 28.10.1942

Sørsvand, Odd Ingemann, Stokken, f.1.6.1922, Maskinist, Skip: D/S FJORDAAS, M/S TORRENS

Sørvang, Olai, Kristiansand, f.15.8.1884, Skipsfører, Skip: M/S POLYCASTLE

Søvig, Einar, Høvåg, f.14.4.1911, Styrmann, Skip: D/S TEJO, D/S MARI

Saanum, Gustav O., Halse og Harkmark, f.6.12.1887, Skipsfører, Skip: M/T HØEGH HOOD

Saanum, Oddvar, Halse og Harkmark, f.5.12.1919, Tømmermann, Skip: M/T HØEGH HOOD, MARINEN