C

19. JANUAR 2016 BLE DET HELT NYE NASJONALE KRIGSSEILERREGISTERET LANSERT PÅ NETTSIDEN www.Krigsseilerregisteret.no. REGISTERET "KRIGSSEILERE FRA AGDER 1939-1945" HAR SIDEN DA IKKE BLITT OPPDATERT VIDERE. DET VIL LIKEVEL LIGGE TILGJENGELIG PÅ STIFTELSEN ARKIVETS NETTSIDER FRAM TIL SOMMEREN 2017.

Krigsseilere fra Agder 1939-45 med etternavn på C

Carl, Johan Herman, Arendal, f.15.4.1912, Maskinist, Skip: M/T VERA

Carlsen, Anders Thorleif, Arendal, f.19.12.1896, Maskinist, Skip: D/S SØRVANGEN

Carlsen, Arnoldt, Vestre Moland, f.9.7.1915, Styrmann, Skip: AMERIKANSKE

Carlsen, David Albert, Lista, f.20.5.1904, Sjømann, Skip: PAUL LOOKING BACK, død 15.9.1942

Carlsen, Gustav, Lista, f.21.7.1917, Styrmann, Skip: D/S REGIN, M/T MOSLI

Carlsen, John Carl, Arendal, f.6.2.1906, Skipskokk, Skip: D/S MYTILUS, M/T ATHENE, død 10.6.1942

Carlsen, Kristi, Vestre Moland, f.8.6.1919, Matros, Skip: D/S SIREHEI

Carlsen, Sigurd Alfred, Lista, f.10.2.1915, Styrmann, Skip: M/S NORBRYN, D/S IRIS

Carlsen, Sverre, Lyngdal, f.17.3.1919, Matros, Skip: M/T MOSLI

Carlsen, Thor Carl Hammerø, Sør-Audnedal, f.3.6.1918, Matros/telegrafist, Skip: M/S MOSDALE, M/T KALDFONN, M/S BRAND

Caspersen, Arnt K., Risør, f.24.11.1906, Stuert, Skip:

Caspersen, Sverre, Fjære, f.2.6.1906, Skipsfører, Skip: D/T MARIT, D/S ASKELADDEN

Cederholm, Fritz W., Dypvåg, f.23.10.1916, Styrmann, Skip: M/S FERNLANE

Cederholm, Hjalmar Holm, Dypvåg , f.18.5.1907 Stuert, Skip:

Cederløf, Sverre, Nes, f.1916, Sjømann, Skip:

Christensen, Alf Riiber, Øyestad, f.7.7.1914, Styrmann, Skip: M/T TANKEXPRESS, M/T MINISTER WEDEL, M/S JOHN BAKKE

Christensen, Arnfinn Reinhardt, Lyngdal, f.17.3.1920, Skipskokk, Skip: D/S HILD, D/S BRANT COUNTY

Christensen, Arnold Konstantin, Hidra, f.14.9.1911, Båtsmann, Skip: D/S BERTHA BRØVIG

Christensen, Christen Magnus, Tromøy, f.21.6.1894, Styrmann, Skip: D/S TROMØSUND, død 1.3.1943

Christensen, Erling Norvald, Arendal, f.28.2.1905, Skipsfører, Skip: M/T ARAMIS

Christensen, Erling, Flosta, f.26.10.1921, Matros, Skip: D/S START, død 29.1.1940

Christensen, Hans Bernhard, Hisøy, f.11.2.1908, Skipsfører, Skip: M/S BALLA

Christensen, John Chr., Hisøy, f.26.9.1914, Styrmann, Skip: M/T NUEVA ANDALUCIA, M/T SKANDINAVIA

Christensen, Kjell Yngvar, Tromøy, f.29.8.1912, Maskinist, Skip: M/S RAVNAAS

Christensen, Kristoffer, Arendal, f.6.5.1923, Smører, Skip:

Christensen, Lars (Laurits), Stokken, f.12.5.1915, Fyrbøter, Skip: D/S KVERNAAS

Christensen, Lars G., Tromøy, f.15.11.1880, Skipskokk, Skip: M/T NORAVIND, død 23.5.1942

Christensen, Oscar, Arendal, f.16.11.1912, Båtsmann, Skip: M/S RAVNAAS

Christensen, Osvald, Farsund, f.,.,.,, Skipsfører, Skip: M/S BALLA

Christensen, Reidar, Risør, f.6.3.1918, Lettmatros, Skip: P/S NORGE, død 9.4.1940

Christensen, Sigurd, Lillesand, f.16.3.1918, Matros, Skip: D/S ELI

Christensen, Trygve, Arendal, f.23.4.1916, Matros, Skip: D/T SEGOVIA, D/T RYGGJA

Christensen, Trygve, Arendal, f.7.7.1920, Lettmatros, Skip: D/S KVERNAAS

Christensen, Trygve, Spangereid, f.28.9.1914, Matros, Skip: M/S ANATINA

Christiansen, Johannes Gustav, Arendal, f.12.4.1912, Styrmann, Skip: D/S LØVAAS

Christoffersen, Erwin Douglas, Dypvåg, f.5.1.1907, Styrmann, Skip:

Christoffersen, Helmer Ingeman, Flosta, f.11.9.1918, Motormann, Skip: P/S EIDSVOLD, død 9.4.1940

Christoffersen, Helmer, Flosta, f.26.6.1881, Stuert, Skip: D/S NESTUN

Christoffersen, Nils Dagfinn, Fjære, f.16.5.1916, Styrmann, Skip: D/S BJØRGVIN, M/S SAN ANDRES

Christoffersen, Olav, Risør, f.10.2.1916, Sjømann, Skip: M/S ALAR

Christoffersen, Per Magne, Dypvåg, f.9.12.1918, Maskinist, Skip: EXPRESS, M/S ROSEVILLE

Christophersen, Nils Bjørn, Dypvåg, f.24.7.1928, Dekksgutt, Skip: M/S GURI

Christophersen, Peder Even, Dypvåg, f.25.8.1923, Motormann, Skip: M/S TYR, død 9.3.1942

Clausen, Alf Just, Stokken, f.15.3.1919, Sjømann, Skip:, MARIUS DANVIK

Claussen, William Nicolay, Arendal, f.27.12.1913, Maskinist, Skip: M/S AINO

Clemmetsen, Enok, Arendal, f.22.3.1904, Skipsfører, Skip:

Corneliussen, Arne, Vestre Moland, f.24.1.1899, Skipsfører, Skip: D/T ACASTA

Corneliussen, Carl, Tromøy, f.,.,.1920, Matros, Skip: M/S MOLDANGER

Corneliussen, Elfin, Vestre Moland, f.3.2.1912, Styrmann, Skip: D/S NIDARNES, D/S LISTA

Corneliussen, Sverre Conradi, Arendal, f.9.4.1911, Donkeymann, Skip: D/S TORA ELISE, D/S LØVAAS